1. Новини Закарпаття

QUAD чи QUATTRO LNB – який конвертер для антени вибрати?

Супутниковий конвертер на 4 виходи або QUATTRO LNB?

Супутниковий конвертер на 4 виходи або QUATTRO LNB?

Якщо у вас декілька супутникових ресиверів і телевізорів, то як підключити до них супутникову антену, якщо на конверторі всього один або два виходи? Що потрібно зробити для підключення? Купити та встановити ще одну антенну? Чи використати головки QUAD чи QUATTRO з каталогу www.agsat.com.ua/konvertery/? Про це в нашій статті.

Підключаючи супутникове телебачення в будинку на кілька телевізорів завжди потрібно розуміти, що супутниковий сигнал повинен бути розподілений на всі супутникові ресивери. Якщо це 2-4 телевізора, то зазвичай використовуються супутниковий конвертор на 2 виходи або 4 виходи. Вони безпосередньо підключаються до ресивера супутникового ТБ або телевізору, якщо він має вбудований тюнер.

Супутникові конвертери

Супутниковий конвертер (головка для супутникової антени) - це понижуючий перетворювач частоти супутникового сигналу з низьким рівнем шуму. Конвертер перетворює сигнал з супутника високих частот в сигнал нижніх частот. Далі сигнал по коаксіальному кабелю транспортується до тюнера. Це «перетворення з пониженням частоти» необхідне для того, щоб супутниковий ресивер міг декодувати аудіо- та відео сигнал. Частоти, передані супутником, занадто високі для декодування за допомогою супутникового ресивера.

Супутникові приймачі можуть приймати сигнали в декількох різних діапазонах, а «універсальний» конвертор може приймати такі сигнали.

  • Нижній діапазон - горизонтальна поляризація.
  • Верхній діапазон - горизонтальна поляризація.
  • Нижній діапазон - вертикальна поляризація.
  • Верхній діапазон - вертикальна поляризація.

Конвертер не може перетворити весь сигнал одночасно - йому потрібно посилати команди від супутникового ресивера, які перемикають вихід на бажаний діапазон/поляризацію. Супутниковий ресивер переключається на прийом в діапазоні високих або низьких частот з тоном 22 Гц або з горизонтальною/вертикальною поляризацією з напругою перемикання між 13-18 В. Ці тональні сигнали і напруги передаються по коаксіальному кабелю від ВЧ-блоку ресивера до виходу LNB .

Супутникова головка на 4 виходи

Супутникові головки на 4 виходи можуть забезпечувати кожну з чотирьох частотних смуг і поляризаций. Виходи перемикаються супутниковим ресивером, як пояснено вище, з тоном 22 Гц і напругою перемикання. Це як універсальний конвертер з чотирма виходами.

В простій установці комплекту супутникового телебачення зазвичай встановлюється конвертер на 4 виходи. В установці Екстра ТВ часто два виходи використовують для живлення ресивера Xtra TV Box Verimatrix, тому що у нього є два канали. Це надає змогу записувати під час перегляду телепередачі в прямому ефірі. При цьому два інших виходи будуть живити другий ресивер або тільки один вихід живить звичайний сет-топ-бокс.

Конвертер на 4 виходи ідеальний в тих випадках, коли потрібно максимум 4 супутникових канали та немає потреби для розширення.

Quattro LNB

Quattro має також чотири виходи, кожен з однією смугою/поляризацією. Діапазон/поляризація, доступна на кожному виході, фіксується під час виробництва конвертора. Неможливо перемкнути діапазон/поляризацію за допомогою тону або напруги перемикання. Quattro зазвичай використовується для живлення великої системи розподілу. До однієї супутниковій тарілці з quattro і Мультисвічі можна підключити від 4 до 100 споживачів, він здатен подавати будь-який з вхідних сигналів на кожен вихід в залежності від тону/напруги, що посилається по кабелю приймачем в кожному місці. Така схема рівнозначна тій, коли ресивер встановлений в кожному місці і має свій власний виділений LNB.

Виходи мультісвітчей можуть керуватися тональним сигналом 22 кГц і комутованою напругою точно так же, як виходи звичайного універсального конвертера LNB, тобто змінювати смугу пропускання і поляризацію. Супутникові ресивери в кожному з місць поводяться так, як ніби вони підключені до своєї власної антени і LNB. Насправді вони просто підключені до виходу мультісвітчей.

Вважається, що у Quattro довший термін служби, ніж у Quad LNB, оскільки вони не перемикаються постійно.

Хоча Quattro LNB зазвичай виглядає як супутниковий конвертор на 4 виходи, він не може безпосередньо підключатися до ресиверів. Ще раз зверніть увагу на різницю між четверним і quattro LNB - Quad LNB може безпосередньо управляти чотирма тюнерами, при цьому кожен вихід забезпечує сигнали з усього Ku-діапазону. Quattro LNB призначений для підключення до мультісвітчей в загальній розподільчій системі антени, і кожен вихід забезпечує лише чверть сигналів Ku-діапазону.

Якщо вашому будинку потрібна велика кількість телевізорів, вам буде потрібно головний пристрій DVB-C або IP для розподілу телевізійного сигналу на всі телевізори. Рішення Head End стають цінними при поширенні платного контенту (канали підписки, спорт, фільми), який в звичайному сценарії вимагає підписки для кожного окремого телевізора.