1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Металеві сходи. Різновиди та переваги використання

36
Без регіону (не видаляти!)

Металеві сходи. Різновиди та переваги використання

Донедавна, метал у якості матеріалу для виготовлення міжповерхових сходів використовували тільки для дач та різних допоміжних об'єктів, технічних приміщень, тощо. Обмежений асортимент металопрокату та відсутність декоративних елементів заводського виробництва, привели до того, що металеві сходи сприймалися виключно, як унітарна споруда технічного призначення. Але сьогодняшнні конструкції - це справжні художні шедеври. До того ж на dolle-shop.com.ua можна замовити за індивідуальними проектами.

Експлуатаційні переваги металевих сходів

Можна виділити чотири основних переваги, що дає метал при виготовленні міжповерхових сходів:

  1. Довговічність. Метал набагато довговічніший ніж деревина. І справа навіть не в терміні придатності конструкції до використання. Якісно виготовлені сходи з дуба, бука чи ясеня здатні виконувати свої основні функції на протязі декількох десятків років. Але незалежно від конструкції та якості виготовлення вже через 3-5 років дерев'яні сходи почнуть рипіти. На відміну від деревини метал не розсихається, не деформується під дією перепадів температур або вологості.
  2. Відсутність рипіння. Здавалося б, скрип (рипіння) не надто серйозний дефект, щоб звертати на нього увагу. Але в процесі щоденного використання він має накопичувальний ефект. І насамкінець може стати однією з найактуальніших проблем. Причому, підтягування існуючих кріплень, та додавання нових не дасть очікуваного ефекту. Тертя між дерев’яними елементами може бути надто незначним, але видавати дуже сильний звук. Сходи на металевому каркасі повністю позбавлені цього недоліку. В місцях контакту дерев’яних сходинок з металом встановлюються спеціальні полімерні прокладки, або нейлонові дюбеля.
  3. Висока ремонтна здатність. У металічних сходів найбільш характерною поломкою, вважається знос дерев’яних сходинок. Заміна цих елементів є справою 15-20 хвилин, адже вони кріпляться до несучого каркасу на самонарізах. А вихід з ладу чи пошкодження основної несучої стійки (тятиви чи косоуру), в домашніх умовах, здійснити, практично неможливо.
  4. Стиль та дизайн виконання. В залежності від декоративних елементів металеві сходи можуть гармонійно вписатися в будь-який стиль інтер’єру. Починаючи від хай-тек (мінімалізм при оформленні + хромовані деталі) і закінчуючи класичними та виконаними в екзотичних стилях: урбан, рустік, лофт тощо.

Різновиди сходів з металу

Косоур – несучий елемент сходів на який опирається сходинка, розмішуючись в спеціально підготовлену нішу. Для приватного житла чи комерційних приміщень використовуються наступні типи металевих сходів:

  • Монокосоур
  • Ломаний косоур
  • Косоур на тятиві;
  • Модульній каркас.

Недоліки та переваги металевих сходів цих типів обумовлюють область використання конструкції. Наприклад, монокосоур має одну центральну несучу балку виготовлену з профільованої труби розміром не менш, ніж 80х80 мм для приватного житла і 100х100 мм для комерційних приміщень. При цьому товщина стінки труби повинна становити не менше 4 мм. Модульні сходи можна використовувати в будь яких приміщеннях, особливо з обмеженою площею.

Застосування металевих сходів для об’єктів різного призначення, є фінансово вмотивованим кроком, що дає багато переваг з точки зору експлуатації.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber