1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Інструкція з вибору якісного рушника

57
Без регіону (не видаляти!)

Інструкція з вибору якісного рушника. Мало знати лише з чого складається виріб, потрібно орієнтуватись також в інших показниках його якості: щільність, довжина ворсу, фарбування.

Інструкція з вибору якісного рушника

Яким критеріям повинен відповідати якісний рушник? Звичайно це його склад, щільність та насамперед приємні відчуття від дотику до шкіри. На жаль, на вигляд красивий рушник може при використанні виявитись незручним та погано поглинати вологу. Щоб ви мали уявлення про те, як обрати рушник, ми написали статтю про їх види та особливості. Допоміг нам в цьому інтернет-магазин домашнього текстилю «Дом Коттон»

Склад махрових рушників

Для комфорту після ванної чи душу, краще за все витертись пухнастим махровим рушником. Махра — це плетіння тканини, при якому утворюються петлі, які потім розрізаються, так одержують ворс. Ще один варіант — коли петлі не розрізають, а стрижуть, у цьому випадку тканину називають велюр. Велюр знайшов застосування у пляжних рушниках. Вони невисокої щільності та швидко висихають. А для дому все ж кращими є класичні махрові вироби. Для їх виготовлення використовують бавовну, бамбук або поєднують їх у різних співвідношеннях у матеріалі.

Бавовняні рушники — вирізняє висока гігієнічність. Вони добре проводять повітря, поглинають вологу, але після прання можуть погрубіти. Від цього їх корисні властивості не знижуються, й такий рушник служить довго та надійно. У бавовні не розвиваються бактерії та пліснява, але це тільки якщо ви не забуваєте його своєчасно змінювати. Якщо створити сприятливі умови — тепло, волога, то через деякий час він починає ставати джерелом забруднення шкіри.

Для рушників з бавовни використовують три види пряжі: 

  • Кардана — короткі волокна, з них тчуть рушники, що потребують витривалості: кухонні, для ніг.  
  • Ринг — середньо волокниста бавовна, найкраща для повсякденного використання
  • Пеньє — делікатна пряжа з найдовших волокон, цей рушник створено скоріше для краси ніж ужитку у побуті.

Бамбук — вважається найекологічнішою сировиною через те, що у його вирощуванні та виробництві волокон не застосовуються хімічні речовини.  Було б неправильно вважати, що бамбукові пагони просто подрібнюють та як з бавовни прядуть нитки. Після подрібнення їх перетворюють на рідку масу, а потім вона проходить через сито утворюючи волокна. Рушники з бамбука повною мірою отримали найкраще, що дала природа: легкі, ніжні, з високою здатністю поглинати вологу та повітропроникністю. Миттєво роблять шкіру сухою, а потім так само швидко висихають. Прання не відбивається на їх м'якості. Один недолік — потребують лагідного догляду, бамбукові волокна крихкі та не переносять високі температури.

Змішаний склад бавовни з бамбуком найпрактичніший варіант. Поєднуючи ніжність та легкість бамбуку з надійністю та витривалістю бавовни отримали рушник з відмінними гігієнічними властивостями та приємний на дотик.

Інструкція з вибору відмінного рушника

Мало знати лише з чого складається виріб, потрібно орієнтуватись також в інших показниках його якості.

  • Щільність — виражається у грамах на метр квадратний тканини. Чим вона вища й важче матеріал, тим довше він буде сохнути. Так для пляжних рушників та для обличчя достатньо мінімальної 200 г/ м.кв., а для сауни чи бані вона доходить до 400 — 500 г/ м.кв. Погодьтеся не дуже зручно прати такий виріб кожні три дні, тому на кожен день ідеальною буде 300 — 350 г/ м.кв. 
  • Довжина ворсу — також впливає на практичність виробу, найкоротший 3 мм у кухонних рушників, найдовший у лицьових з пряжі пеньє -- 8 мм, але така довжина швидко кошлатиться. Найкраще брати середню 5 мм, вона м'яка й витривала.
  • Фарбування. Розрізняють декілька видів рушників за способом нанесення малюнку

Гладкофарбовані — однотонні, найпоширеніші серед банних виробів. Допускається жакардовий бордюр з орнаментом в тон рушника.

Жакардові — різні за кольором та розміром нитки утворюють тканий візерунок. 

Пістрявоткані — попередньо пофарбовані нитки переплітають для різнокольорового орнаменту.

Якість фарбування перевірити легко — візьміть білу хустинку, змочіть водою та проведіть по поверхні рушника. Якщо на тканині залишиться слід фарби, значить такий рушник швидко втратить колір.

Щоб бути певними в якості матеріалів, пошитті та зберіганні виробів у належних  умовах, обирайте спеціалізовані магазини текстилю. До таких відноситься Dom Cotton, він відбирає ретельно виробників, сам тестує якість, а потім випускає товар у продаж. Переходьте за посиланням та обирайте найкращі рушники з Туреччини, Азербайджану  та України - https://domcotton.com.ua/polotentsa/


 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber