1. Новини Закарпаття

Пандемія вносить свої корективи для всіх громадян світу

Подорожувати зараз стало складніше, але реально. Коронавірус не хоче відступати, а кожна країна намагається убезпечити своїх громадян від його поширення. У зв’язку з цим вносять корективи щодо перетину кордону. В кожній країні діють свої правила та обмеження. В період локдаунів в’їзд та виїзд громадян суворо контролюється. В більшість країн без довідки про проходження ПЛР-тестування заїхати неможливо. При плануванні подорожей рекомендуємо отримувати актуальну інформацію з сайту посольств.

Правила перетину кордону з КНР


Щоб вберегти свої громадян та громадян інших країн, КНР ввела свої правила в’їзду до країни. Більше інформації ви отримаєте за посиланням.

Китай діє задля безпеки авіаподорожей та запобіганню поширення корона вірусу пасажирами. Всі громадяни, що планують вилетіти до КНР за 72 години до вильоту зобов’язані пройти ПЛР тестування. Пункти здачі тестування визначені Посольством КНР в Україні.

Зокрема Китай оприлюднив такі вимоги:

  1. Громадяни КНР, бажаючі здійснити посадку на свій авіарейс, повинні представити спеціальний QR-код, що підтверджує проходження ПЛР-тесту. Протягом 24 годин китайці мають внести дані тесту за допомогою спеціального мобільного додатку. Посольство здійснює перевірку, а у разі наявності негативного тесту на коронавірус надає коду зелений колір.
  2. Іноземним громадянам треба надати довідку про негативний результат проходження ПЛР протягом 24 годин. Документи у відсканованому кольоровому форматі надсилаються електронною поштою.

Серед документі повинні бути:

  • перша сторінка закордонного паспорту;
  • дані про ПЛР тестування;
  • заповнена декларація про стан здоров’я;
  • діюча віза та копія авіаквитків.

Посольство перевіряє дані та відсилає Декларацію зі своєю печаткою електронною поштою.

  • Звичайно дані у результатах ПЛР-тестуванні повинні надаватися англійською мовою. Інформація повинна бути подана чітко і розбірливо. Дані про пасажира мають повністю відповідати написаному в довідці.
  • При посадці на авіарейс в Україні чи здійснення транзиту пасажир повинен надати діючий QR-код та декларацію про стан здоров’я. Рекомендовано мати при собі оригінальну довідку про ПЛР-тестування.
  • Після в’їзду на територію Китаю пасажири в обов’язковій формі та за власний рахунок повинні відбути 14-денну самоізоляцію.

За даними Укрінформ, КНР може спростити перетин кордону для громадян, що нададуть довідку про вакцинацію китайськими препаратами. Маючи такий сертифікат, людям можна не надавати довідку про негативний тест на коронавірус по приїзду в Китай. На Закарпатщині ПЛР-тестування можна пройти у відділенні всеукраїнської лабораторії МедЛаб в Ужгороді.