1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Що таке рак? Все що треба знати.

32
Без регіону (не видаляти!)

Рак – це безконтрольний ріст аномальних клітин в організмі. Він розвивається, якщо імунна система дає збій, в такому випадку старі клітини не відмирають, а продовжують рости і утворювати

Що таке рак? Все що треба знати.

Що таке рак?

Рак – це безконтрольний ріст аномальних клітин в організмі. Він розвивається, якщо імунна система дає збій, в такому випадку старі клітини не відмирають, а продовжують рости і утворювати нові. Новоутворені клітини створюють тканину пухлини. Однак не слід забувати, що такий різновид раку, як лейкемія, не створює пухлин.

Онкологія може виникнути в будь-якій частині тіла. Найрозповсюдженіший вид раку в жінок – рак молочної залози. В чоловіків – рак простати. Також досить часто і в жінок і в чоловіків зустрічається рак легенів та колоректальний рак.

Категорії раку:

  • Карціноми – виникають на шкірі та тканинах, які вистилають внутрішні органи.
  • Саркоми – на кістковій тканині, хрящах, жирах, м’язах та інших сполучних тканинах.
  • Лейкемія – вражає кістковий мозок та починається в крові.
  • Лімфоми – в імунній системі.
  • Рак центральної нервової системи – головний та спинний мозок.

Як лікувати рак?

Лікування захворювання напряму залежить від його виду, стадії та місцеположення в організмі людини. Головною метою лікування раку – знищення ракових клітин, зменшивши при цьому шкідливий вплив на здорові клітини організму.

Існує три основні методи лікування:

  • Операція, пряме видалення пухлини;
  • Хіміотерапія, використання хімічних препаратів для знищення раку;
  • Променева терапія, використання рентгенівського випромінювання з метою знищення ракових клітин.

Один і той же вид таку може по-різному розвиватися в організмі різних людей. Вивчаючи рак молочної залози у кількох пацієнток, фахівці зробили висновки про те, що рак формує свої унікальні підвиди, лікування яких потрібно підбирати індивідуально.

Що таке онкологія?

Онкологія – розділ медицини, який вивчає проблематику раку, та шукає шляхи вирішення цієї проблеми. Лікар, який спеціалізується на цьому, називається онкологом. Даний розділ настільки розвинувся за останні десятиліття, що зараз можна зустріти онколога, який спеціалізується на певних видах раку, наприклад, молочної залози.

Лікар-онколог може розробляти план лікування пацієнта, призначати хіміо- та променеву терапію. Також він підтримує пацієнта увесь час лікування та навіть під час реабілітації, координуючи його дії та прописуючи ліки проти побічних ефектів.

Також існують хірурги-онкологи, які займаються видаленням пухлин та оточуючих їх тканин, а також проводять інші операції, пов’язані з раком.

Онкологи-радіологи спеціалізуються на лікування променевою терапією. Є також онкологи-гінекологи, які спеціалізуються на всіх видах раку жіночої репродуктивної системи. Онкологи-гематологи вивчають рак крові. Нейроонкологи лікують рак головного мозку, ЦНС та периферійної нервової системи.

Як ефективно боротися із побічними ефектами?

  • Нутрітивна терапія – усунення побічних ефектів, пов’язаних з харчуванням;
  • Натуропатична підтримка – використання натуральних продуктів;
  • Реабілітація при онкології;
  • Психологічна допомога – методи керування стресом, покращення емоціонального стану.

В майбутньому буде набагато більше персоналізації захворювання, лікар будеш шукати особистий підхід. Завдяки цьому можна буде визначити найбільш ефективний метод лікування. Також їм у цьому допоможуть інноваційні медичні інструменті та апарати. Також можна буде перебачити та попередити розвиток пухлин.

У підсумку слід відзначити, що розвиток науки онкології на сьогоднішній день пропонує багато нових експериментальних методів лікування раку, наприклад, як імунотерапія або таргетна терапія. Спеціалісти роблять усе можливе, щоб лікування пухлин якомога менше шкодило загальному стану організму.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber