1. Новини Закарпаття

Оцінка акцій в Україні

З кожним днем стає все більше компаній та підприємств, бізнес-діяльність розвивається, отже на ринку з’являється більше цінних паперів. Через це багато власників цікавляться, що таке оцінка акцій, як та де її можна замовити в Києві і Україні загалом.

Однією з провідних оціночних компаній є Pareto. Одним з основних напрямів її діяльності є оцінка вартості акцій. Проте про неї поговоримо пізніше, а зараз розглянемо деякі особливості процедури оцінювання акцій.

Які існують види акцій?

Для того, щоб замовити оцінку цінних паперів, у першу чергу, необхідно зазначити, який саме вид вартості ви бажаєте дослідити. На практиці їх виділяють чотири:

  1. Номінальна або приблизна. Вона встановлюється завдяки аналізу інформації, що зазначена в офіційних документах підприємства.

  2. Ринкова. Вона має пряме відношення до цінних паперів, що розміщуються на відкритому ринку. Велику роль тут грає актуальний курс акцій на РЦП. Відповідно якщо компанія розвивається, а її діяльність користується більшим попитом, то й вартість її цінних паперів буде значно вищою.

  3. Балансова. ЇЇ показник залежить від обліку, який запроваджений на підприємстві. Аналізуючи облікову діяльність компанії, експерт встановлює балансову вартість акцій. Крім того, необхідно зазначити, що цей вид вартості в більшості випадків розраховується одночасно з іншими видами.

  4. Ліквідаційна. Ця вартість відображає прибуток власника підприємства або акціонери в разі, коли компанія ліквідується, а акції розпродуються на відкритому ринку.

Які існують методи оцінки?

Перед тим, як розпочати безпосереднє оцінювання, експерт повинен обрати відповідний метод роботи. Сьогодні існує три підходи:

  1. Витратний. Спеціаліст встановлює необхідний розмір витрат для того, щоб створити аналогічну компанію, яка буде мати подібний пакет акцій. Відштовхуючись від отриманого результату, розраховується реальна вартість акцій, які першочергово необхідно було оцінити.

  2. Порівняльний. Оцінювач аналізує відкритий ринок, а також угоди, в яких об’єктом виступали подібні акції до тих, які необхідно оцінити. Цей підхід не вважається достатньо точним, адже зазвичай експерту не вистачає інформації для проведення об’єктивної оцінки.

  3. Прибутковий. У цьому випадку спеціаліст аналізує та розраховує можливий майбутній прибуток від акцій. Такі показники дуже важливі для того, щоб зацікавити нових інвесторів.

Оцінка акцій в компанії Pareto

Отже, компанія Pareto. Хто це? Це компанія високо кваліфікованих експертів, які мають великий досвід роботи та здатні вирішити будь-яку ситуацію свого клієнта.

Своєчасно виконані проекти, індивідуальні підходи, доступність та якість - і це далеко не всі переваги спеціалістів Pareto.

Вони завжди готові допомогти, побудувати для вас план оцінювання та професійно оцінити цінні папери!