1. Новини Закарпаття

Прилипач: характеристика, види, рекомендації щодо вибору

При обробці городніх рослин від хвороби, комах-шкідників чи під час позакореневого підживлення рідна швидко стікає з листочків. Через це проведені заходи стають неефективними. Рекомендується використовувати прилипач для сільськогосподарських культур.

Що таке прилипач

Прилипач являє собою спеціальний препарат, який сприяє затриманню фунгіцидів, інсектицидів на листочках рослин, забезпечуючи тим самим проникнення активних речовин у тканини культури. Ще називається ПАР. Розшифровується як поверхнево-активні речовини. Має вигляд гелю однорідного за структурою. Склад біополімерний або натуральний полісахаридний. Якщо правильно використовувати прилипач, тоді лікувальний або живильний препарат не змиється дощем та не здується вітром.

Переваги використання прилипача:

- Підвищення ефективності захисної або живильної, лікувальної обробки. Адже рослини отримують потрібну дозу препарату.

- Економія до 30% фунгіцидів, інсектицидів, добрив або стимуляторів росту.

- Втримання вологи у стеблі та листочках рослини.

Як використовувати прилипач

Користуватись прилипачем дуже просто. Треба спочатку обробити ним садові або городні культури. Далі провести обприскування рослин фунгіцидом, інсектицидом або іншою рідиною для захисту. Деякі дачники задля економії часу змішують прилипач із лікувальним, захисним або живильним препаратом.

Оброблювати прилипачем можна не лише наземну частину рослини, але і кореневу систему, розсаду, насіння.

Яких видів буває прилипач

Найбільш безпечними та корисними є біологічні прилипачі. Проте, виробники пропонують й інші поверхнево-активні речовини. Серед них:

- катіоноактивні;

- аніоноактівні;

- неіонізуючі.

Неіонізуючі використовуються при обробці сільськогосподарських культур частіше за все. Інші відносяться до побутових.

Корисні рекомендації щодо вибору прилипача

При виборі прилипача слід звертати увагу на наступні його характеристики:

- клас небезпеки;

- склад;

- сумісність із агрохімічними засобами та садовими, городніми культурами;

- наявність сертифікату;фірма-виробник.

Треба враховувати також і особливості городньої чи садової культури. Для обробки рослин із тонким та ніжним листям краще використовувати прилипачі на базі полісахаридів. Для культур із глянцевим щільним листям більше підходять силіконові прилипачі.

Якщо вам потрібен прилипач, тоді переходьте за посиланням lnzweb.com та обирайте підходящий варіант. Асортимент онлайн-магазину агротоварів дуже широкий. Представлені препарати різного складу та для різних культур.