1. Новини Закарпаття

Як написати біографію

Щоб написати історію життя людини, вам потрібно знати більше, ніж просто основні факти. Хороша біографія розкриває те, що дійсно цікаво в житті людини: що заслуговують на увагу досягнення, моменти негараздів і важливі поворотні моменти. Краща біографія може в захоплюючій формі описати все життя людини і надати достатньо особистих подробиць, щоб читач міг ближче познайомитися з його персонажем. Якщо ви хочете написати біографію, для початку вам допоможуть наступні кроки.

Отримайте дозвіл

Вибравши тему біографії, попросіть дозволу написати про їхнє життя. Хоча в деяких випадках в цьому може бути не потрібно (наприклад, якщо суб'єкт є громадським діячем або померлим), отримання дозволу значно спростить дослідницьку частину вашого процесу написання. Якщо суб'єкт хоче, щоб його біографія була записана, він може заздалегідь надати важливі подробиці про свою історію, які допоможуть зробити ваш лист про нього більш переконливим.

Проведіть своє дослідження

Незалежно від того, скільки ви знаєте про свій предмет, необхідно провести широке дослідження, щоб скласти повне уявлення про цю людину. Якщо вони історичні особистості, включіть інформацію про період часу, в який вони жили, і про те, як це вплинуло на їхній спосіб життя. Первинні джерела - це відомості про життя вашого об'єкта з перших рук і, як правило, самі надійні джерела. Це можуть бути записи в журналі, електронні листи, https://dovidka.biz.ua/ інтерв'ю або спогади. Первинним джерелом також може бути будь-яка інша інформація, яку надав суб'єкт, наприклад особистий веб-сайт, біографія в Твіттері, обліковий запис в соціальних мережах або професійна біографія. Вторинні джерела, такі як журнали або документальні фільми, також можуть бути використані, якщо інформація підтверджена.

Сформуйте свою статтю

Ваш перший абзац або глава повинні повідомити читачеві, що вони дізнаються про цю людину з цієї біографії. У дисертації робиться заява про біографі, яке в іншій частині біографії буде містити відповідну інформацію для підтвердження.

Складіть графік

Біографія зазвичай структурує основні моменти життя людини в хронологічному порядку. Знання порядку ключових подій до того, як ви почнете писати, може позбавити вас від необхідності реорганізовувати всю історію пізніше.

Використовуйте спогади

При написанні тексту своєї біографії ви можете переглянути досвід дорослого життя вашого об'єкта і його шкільні роки. Використання ретроспективних кадрів дозволяє автору представити читачеві актуальну інформацію з минулого, не захаращуючи його абзацами викладу фону.

Увімкніть свої думки

Біографія - це не просто зібрання фактів. Біограф може поділитися своїми почуттями і думками про життя предмета. Якщо випробуваний зробив щось примітне "Момент" Володимир Винниченко, автор може вказати, чому він вважає цей момент значущим, як на нього вплинув період часу і що він означав для суспільства в цілому. Це підтвердить, чому ця людина заслуговує на те, щоб про нього писали, і змусить аудиторію читати від першого речення до останнього.