1. Новини Закарпаття

Чи впливає газ та ГБО на роботу мотора вашого авто?

Високі витрати на пальне змушують задумуватися про економію, особливо якщо авто використовується повсякденно. Перш за все потрібно визначитися, які плюси та мінуси ГБО.

Переваги установки газобалонного обладнання

Після встановлення ГБО автовласник отримує чимало переваг:

 1. Економічна вигода. Газове паливо вдвічі дешевше бензину.
 2. Автономний пробіг збільшений. При сумарній заправці двома видами палива практично у 2 рази збільшується пробіг. Це корисно для тих, хто далеко подорожує автомобілем.
 3. Збільшений ресурс двигуна. Газове паливо має вище октанове число ніж бензинове, що зменшує навантаження на клапани, свічки і поршні та «продовжує» їх життя.
 4. Чистіший вихлоп двигуна. Зріджений газ згорає без утворення нагару на шатунно-поршневій групі. В його складі немає свинцю та сірки.
 5. Знос двигуна менше. Професійно налаштоване ГБО покращує роботу двигуна, який на зрідженому газі працює плавно і тихо.

Недоліки газобалонного обладнання

При такій кількості плюсів не варто забувати про деякі недоліки від експлуатації машини з ГБО. До них експерти відносять:

 1. Високу вартість обладнання та його реєстрації.
 2. Зменшення об'єму в багажнику внаслідок установки циліндричного балона.
 3. Незначна втрата потужності двигуна на 3-5%.

Якщо ви витрачаєте на поїздки понад годину в день, то установка ГБО стане вигідним вкладенням. То ж, яка економія, якщо поставити на бензиновий мотор газ?

Вигоди від ГБО

Якщо на авто річний пробіг не менше 10 тис.км за рік, тоді можна стверджувати, що переобладнання на газ економічно вигідне. При менших пробігах термін окупності буде більшим. Максимальна вигода від переведення на газ досягається:

 • при активній їзді від години в день;
 • якщо не плануєте продаж машини в найближчі 2-3 роки;
 • витрати бензину більше ніж 10 л на 100 км.

Всі переваги ГБО можна одержати лише за умови його якісного вибору та професійного встановлення. Інноваційні властивості ГБО 4 покоління надають можливість комбінованого використання 2-х видів пального. Яке ГБО краще ставити визначати вам, але зважте, що повністю безпечне газобалонне обладнання за умови використання сертифікованих якісних компонентів і професійного монтажу. Правильна комплектація обладнання також відіграє ключову роль: підбір змішувача, потужність редуктора, діаметра форсункових штуцерів. Щоб встановити ГБО в Луцьку, краще довірити справу професіоналам.