1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Призначення сонячних станцій: їх різновиди та складові елементи

34
Без регіону (не видаляти!)

Призначення сонячних станцій: їх різновиди та складові елементи

Інтерес до сонячної енергії стрімко зростає, бо вона являє собою економічно вигідний й перспективний спосіб отримання електрики. Геліосистеми використовуються як на промислових об'єктах, так і у приватному секторі. Масовий перехід на автономні установки неможливий через високу вартість обладнання, але кількість охочих економити на споживанні електрики тільки збільшується. Сонячні станції дозволяють не просто економити, але ще й отримувати прибуток, знижуючи терміни окупності недешевого обладнання.

З яких головних конструктивних частин складається обладнання

Випромінювання сонячного світла використовується для отримання електричної енергії. Досягається це шляхом застосування спеціальних пристроїв, які називаються фотоелементами. Саме вони вловлюють світло, перетворюючи його в електрику. Для отримання енергії в більших обсягах, необхідних для забезпечення роботи всіх електроприладів у будинку, потрібен великий обсяг фотоелементів. Розташовуються вони переважно на дахах будинків, а також на відкритій місцевості.

Складаються сонячні станції з чотирьох головних конструктивних вузлів, об'єднання яких між собою в єдину систему дозволяє отримувати безкоштовну електрику. До їх конструктивних елементів відносяться:

  1. Сонячна панель складається з фотоелементів, кількість яких зазвичай дорівнює 36. Ці модулі є основою усієї електростанції, адже саме з їх допомогою здійснюється вироблення електрики. Крім того, що панелі є головними елементами всієї системи, вони також відрізняються високою вартістю. І ціна обладнання залежить саме від кількості та розмірів використовуваних модулів.
  2. Акумулятори. Спеціальні ємності, які поглинають вироблювану електроенергію та зберігають її до моменту витрачання споживачами. Саме завдяки використанню таких пристроїв використовувати енергію, вироблену фотоелементами, можна не тільки в сонячні дні, але й уночі чи при похмурій погоді.
  3. Контролер заряду. Електронний блок, метою якого є виключення ймовірності перезарядження акумуляторів. При їх повному заряді надмірна кількість енергії передається у мережу, тим самим власник отримує за це надбавку.
  4. Інвертор. Перетворювач, за допомогою якого відбувається трансформація електроенергії з постійного виду у змінний. Станція виробляє напругу величиною 12-48 В, яка за допомогою інвертора підвищується до 220 або 380 В.

До вибору усіх конструктивних елементів потрібен відповідний підхід, бо саме від них залежать продуктивності системи, її ефективність та експлуатаційний ресурс.

Різновиди геліосистем

Головна причина переходу на альтернативні варіанти вироблення електроенергії полягає у значній економії фінансів. Тільки почати економити можна виключно після закінчення терміну окупності станції. Залежно від розмірів та сфери застосування установок вони поділяються на наступні види:

  • автономні — призначені для використання у приватних будинках або навіть квартирах. Характеризуються невеликими розмірами, простотою експлуатації, доступною вартістю й можливістю забезпечення безперервною роботою побутової техніки у будинку;
  • повноцінні — використовуються для електрифікації невеликих населених пунктів, де відсутня централізована мережа. Складається обладнання з великої кількості сонячних панелей, які розміщуються на землі за допомогою спеціальних каркасів;
  • гібридні — вид електростанцій, які функціонують спільно з централізованою мережею. Коли вироблюваної станцією енергії не вистачає для забезпечення роботи побутових приладів у будинку, відбувається перемикання на загальну мережу. Якщо ж система виробляє великий обсяг електрики, яке не встигає витрачатися, то здійснюється її передача у мережу. За передану енергію власник може отримувати надбавку або ж витрачати її у майбутньому при виникненні такої необхідності.

Крім економії, такі станції мають цілий ряд переваг. До них відносяться екологічність, простота експлуатації (не потрібно втручання людини, бо обладнання працює в автоматичному режимі), можливість збільшення потужності, а також великий термін служби. Експлуатаційний ресурс обчислюється десятиліттями, а найдорожчий конструктивний елемент — фотоелектричні панелі, служать у середньому не менш 30 років.

Якщо планується обладнати приватний будинок автономною сонячною станцією, то довірити вибір відповідного обладнання, а також його монтажні роботи необхідно досвідченим фахівцям. Це буде не тільки запорукою якості, але й забезпечить домовласника установою з високою ефективністю функціонування.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber