1. Новини Закарпаття

Як лікувати нежить?

Що таке нежить

Нежить (риніт) - це реакція організму людини на певні подразники алергічного або простудного походження. При цьому він може бути спричинене найрізноманітнішими факторами, тому залишати закладений ніс та виділення з носа напризволяще не рекомендується.

Щоб розпочати лікування, необхідно визначити причину, а їх можна розподілити на кілька категорій:

  • алергічна реакція - найпоширенішими алергенами є пилок рослин, шерсть тварин, продукти харчування, а також засоби, які відносяться до побутової хімії.
  • механічні або хімічні фактори - пил, дим, гази, дрібні часточки
  • ослаблений імунітет, та фактори, що його спричиняють - недосипання, відсутність відпочинку, частий вплив стресу, неповноцінне харчування
  • інфекційні захворювання, збудниками яких є віруси, бактерії та ін.

Симптоматика включає приступи чхання, закладений та наповнений слизом ніс, обмеження дихання носом, відчуття сухості в носоглотці, втрату нюху, а сильний нежить може призвести навіть до зміни голосу та порушення роботи смакових рецепторів.

Як лікувати нежить

Для лікування необхідно першочергово звернутися до фахівця. Слід з'ясувати причину закладеного носа і чинити згідно рекомендацій лікаря. Саме фахівець пояснить з яким збудником йде боротьба та порадить якого типу ліки необхідно вживати. Це важливо, оскільки протиалергічні засоби будуть недоречними під час лікування захворювань, збудниками яких є респіраторні віруси. У випадку захворювання на вірус грипу А, наприклад, будуть дієві препарати синупрет (в таблетках, краплях або сироп), який розроблений саме для боротьби з парагрипом, вірусом грипу А та респіраторно-синцитіальними вірусами.

Інколи з порадою щодо того, як вилікувати нежить, недостатньо звернутися до терапевта - він направить до алерголога або отоларинголога. Будьте готові, що знадобиться не одна консультація, якщо випадок важкий або запущений. У випадку миттєвих проявів нежиті в якості алергічної реакції можуть виникнути проблеми з диханням. Тоді необхідно негайно вжити протиалергічний препарат і викликати “швидку допомогу”.

Не зловживайте судинозвужувальними засобами (краплями та спреями), інакше ризикуєте самостійно довести себе до медикаментозного риніту. За рахунок дії подібних препаратів у носі звужуються судини, знімаючи при цьому набряк. Проблема в тому, що відбувається звикання і організм втрачає здатність відновитися самостійно під дією тривалого впливу таких засобів. Їх застосовують не довше 5-6 днів, по можливості варто взагалі відмовитися від подібних препаратів.