Що таке нежить
Нежить (риніт) - це реакція організму людини на певні подразники алергічного або простудного походження. При цьому він може бути спричинене найрізноманітнішими факторами, тому залишати закладений ніс та виділення з носа напризволяще не рекомендується.
Щоб розпочати лікування, необхідно визначити причину, а їх можна розподілити на кілька категорій:
- алергічна реакція - найпоширенішими алергенами є пилок рослин, шерсть тварин, продукти харчування, а також засоби, які відносяться до побутової хімії.
- механічні або хімічні фактори - пил, дим, гази, дрібні часточки
- ослаблений імунітет, та фактори, що його спричиняють - недосипання, відсутність відпочинку, частий вплив стресу, неповноцінне харчування
- інфекційні захворювання, збудниками яких є віруси, бактерії та ін.
Симптоматика включає приступи чхання, закладений та наповнений слизом ніс, обмеження дихання носом, відчуття сухості в носоглотці, втрату нюху, а сильний нежить може призвести навіть до зміни голосу та порушення роботи смакових рецепторів.
Як лікувати нежить
Для лікування необхідно першочергово звернутися до фахівця. Слід з'ясувати причину закладеного носа і чинити згідно рекомендацій лікаря. Саме фахівець пояснить з яким збудником йде боротьба та порадить якого типу ліки необхідно вживати. Це важливо, оскільки протиалергічні засоби будуть недоречними під час лікування захворювань, збудниками яких є респіраторні віруси. У випадку захворювання на вірус грипу А, наприклад, будуть дієві препарати синупрет (в таблетках, краплях або сироп), який розроблений саме для боротьби з парагрипом, вірусом грипу А та респіраторно-синцитіальними вірусами.
Інколи з порадою щодо того, як вилікувати нежить, недостатньо звернутися до терапевта - він направить до алерголога або отоларинголога. Будьте готові, що знадобиться не одна консультація, якщо випадок важкий або запущений. У випадку миттєвих проявів нежиті в якості алергічної реакції можуть виникнути проблеми з диханням. Тоді необхідно негайно вжити протиалергічний препарат і викликати “швидку допомогу”.
Не зловживайте судинозвужувальними засобами (краплями та спреями), інакше ризикуєте самостійно довести себе до медикаментозного риніту. За рахунок дії подібних препаратів у носі звужуються судини, знімаючи при цьому набряк. Проблема в тому, що відбувається звикання і організм втрачає здатність відновитися самостійно під дією тривалого впливу таких засобів. Їх застосовують не довше 5-6 днів, по можливості варто взагалі відмовитися від подібних препаратів.
Читайте також:
- З 29 листопада на Закарпатті перекриють важливий переїзд: як це вплине на рух автотранспорту?
- Закарпатцям варто бути на сторожі: в області запрацювала ще одна система автоматичної фіксації порушень ПДР
- Графік відключень світла на 28 листопада, який декого потішить
- Блекаут поза графіком й вітряки ні до чого?: масштабна атака й не відповідність відключень у Закарпатській області
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Як перевірити авто за номером перед покупкою та ді...
Ця стаття є гайдом, як правильно перевір...
27.09.2024 16:24 38 0 Новини партнерів