Лімфедема являє собою такий патологічний стан, при якому діагностується порушення відтоку лімфи від лімфатичних судин до головної лімфатичної системи та грудного протоку. Інші назви хвороби — лімфостаз та лімфатичний набряк. Вона може носити вроджений характер або з’явитися протягом життя. Візуально патологія представляє собою набряки різних частин тіла, частіше — нижніх та верхніх кінцівок. В любому випадку, щоб вилікувати таке серйозне захворювання, потрібно звернутися в спеціалізовану клініку до спеціалістів по наступному посиланню: https://www.limpha.com.ua/, де фахівці своєї справи не тільки нададуть консультацію, а також допоможуть вирішити, які етапи слід проходити далі.
Прояви та стадії лімфедеми: на що саме в першу чергу слід звернути увагу?
Лімфатичний набряк у хронічному його стані розвивається через декілька стадій, кожна наступна з яких характеризується наростаючими симптомами.
Початкова ступінь хвороби протікає майже без яких-небудь проявів. Може спостерігатися незначний набряк частин тіла без больових відчуттів.
На другій стадії вже набряки на тілі виражені сильніше, а до завершення дня вони сильно збільшуються. На цьому етапі ще можна швидко і безболісно вилікувати патологію. Для цього лікарі радять провести курс лімфодренажного масажу та використання компресної білизни.
Третя стадія вважається дуже серйозною і супроводжується яскраво вираженими симптомами:
- фіброзні деформації сполучних тканин;
- сильне натягнення шкіри на враженій ділянці тіла;
- розвиток склерозу;
- шкіра стає дуже щільною;
- з’являється виражений набряк;
- больові відчуття.
На четвертій стадії захворювання спостерігається утворення кісти, фіброз та сильна деформація враженої частини тіла. Слоновість частіше за все вражає верхні та нижні кінцівки, проте перейти процес може і на сусідні частини тіла, як мошонка або грудна клітина.
Лікування лімфедеми або що роблять лікарі?
Аби встановити степінь ураження ділянки тіла та підібрати ефективний курс терапії, необхідно звертатися до кваліфікованих лікарів, котрі займаються лікуванням слоновості. Боротьба із хворобою може розвиватися у декількох напрямках: вітамінотерапія, фізіотерапія, медикаментозне лікування, пневматична компресія, дієтичне харчування, лімфодренажна терапія.
Читайте також:
- На Закарпатті забили на сполох: дитину рятує уся громада. Що сталось?
- З 29 листопада на Закарпатті перекриють важливий переїзд: як це вплине на рух автотранспорту?
- Закарпатцям варто бути на сторожі: в області запрацювала ще одна система автоматичної фіксації порушень ПДР
- Графік відключень світла на 28 листопада, який декого потішить
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Як перевірити авто за номером перед покупкою та ді...
Ця стаття є гайдом, як правильно перевір...
27.09.2024 16:24 38 0 Новини партнерів