1. Новини Закарпаття

Що корисно для здоров'я?

Щоб добре виглядати і як можна довше зберігати здоров'я і молодість, потрібно вести здоровий спосіб життя. Що під ним мається на увазі?

Здоровий сон

Під час сну в організмі відбуваються важливі процеси, спрямовані на його відновлення. Тому важливо спати якісно. Навчіться засинати і прокидатися в один і той же час, щоб не збивати біоритми. Постіль для якісного сну повинна бути рівною і в міру жорсткою. Ковдра - легкою, дихаючою.

Збалансоване і раціональне харчування

Дотримуйтеся здорового і збалансованого харчування. Організм повинен отримувати всі необхідні для повноцінної життєдіяльності живильні речовини - білки, корисні жири, повільні вуглеводи, вітаміни, мінерали та інші. Причому в потрібних кількостях. Віддавайте перевагу корисним натуральним продуктам, купити їх можна тут. Не переїдайте. При нормальній вазі споживайте рівно стільки калорій, скільки організм витрачає за день. При наявності зайвої ваги, злегка понизьте калорійність раціону і займіться спортом, щоб підвищити витрати калорій.

Увага! Ні в якому разі не сідайте на жорсткі дієти. По-перше, це марно - при нестачі калорій організм почне запасати жир ще активніше. По-друге, це шкідливо - організм повинен отримувати всі речовини, яких потребує.

Ведіть активний спосіб життя.

Дефіцит руху призводить до розвитку багатьох захворювань серця, судин і киснево-транспортної системи. Намагайтеся проходити не менше 10 км в день. Рух перешкоджає застою крові. А кров постачає кисень і поживні речовини в усі клітини і тканини.

Увага! Хребет повноцінно функціонує тільки при достатньому постачанні мікроелементами в ході руху.

Робіть зарядку.

Вона допоможе вашому організму остаточно прокинутися і налаштуватися на продуктивний активний день, зробить вас більш уважними і цілеспрямованими. При сидячій роботі регулярно міняйте положення тіла. Кожні 20-30 хвилин вставайте і розминайтеся - постійте на одній нозі, посидьте в упорі на коліна, потягніться, пострибайте, потягніть ступні. Якщо вам заборонено вставати з-за робочого місця, хоча б частіше совайтесь на стільці або підберіть собі вправи, які можна виконувати сидячи.

Спокійна обстановка в будинку і сім'ї

Створюйте спокійну, комфортну обстановку в будинку. Будинок повинен бути для вас місцем, в яке хочеться повернутися після важкого робочого дня. Якщо вам не хочеться повертатися додому після трудового дня, вам терміново потрібно щось змінювати. Якщо справа в сімейних конфліктах, зверніться до психолога, постарайтеся налагодити відносини з близьким або розірвіть їх. Запам'ятайте, багато хвороби від нервів. Бережіть їх, адже немає нічого ціннішого за здоров'я.

Правильна реакція на стрес

Все життя уникати стресових ситуацій не вдасться. Однак можна навчитися реагувати на них правильно і безболісно для здоров'я.

Гігієна тіла і навколишнього середовища

Дбайте про своє тіло, адже вам доведеться прожити в ньому все життя. Слідкуйте за гігієною, підтримуйте правильний мікроклімат в будинку, носіть чистий і комфортний одяг з натуральних тканин, частіше вибирайтеся на природу.

Відсутність поганих звичок

Позбавтеся від шкідливих звичок. І чим швидше ви це зробите, тим меншої шкоди завдасте здоров'ю. Увага! Вийти з групи ризику по захворюваннях серця і судин можна лише через 3 роки після останньої викуреної сигарети.