1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Як одягати дитину для сну?

821
Без регіону (не видаляти!)

Як одягати дитину для сну?

Сон – важливий проміжок проведення часу для немовляти, оскільки від народження і до трьох років дотримується особливий режим для дитини. Тому треба слідкувати, щоб сон малечі був комфортним, для цього принципову роль відіграє одежа, в якій дитинка спить. Звертати увагу потрібно на якість тканини, кількість шарів одежі, які необхідні. Одягнувши немовля, необхідно пересвідчитись, щоб в кімнаті була належна температура – найкраще 18 °С, постільна білизна та ковдра повинні бути з натуральних тканин.

Одягаємо немовля для сну

Щоб визначитися, в якому одязі дітям краще спиться, варто:

  • врахувати пору року і підібрати теплу або легку одежу;
  • обирати одяг для сну виключно з натуральних тканин;
  • перевіряти шкіру малюка;
  • вирішити, чи потрібні пінетки, чепчик.

Температура шкіри повинна бути комфортною на дотик, холодні руки у немовляти вночі свідчать про те, що дитина змерзла, потрібно додати шар одягу. І навпаки, якщо під одягом шкіра занадто тепла, малеча перегрілася, треба зняти зайвий шар одежі. Ідеальна температура в кімнаті – це 18 °С, тож треба дотримуватись її – слід настроїти терморегулятор або повісити термометр і контролювати, коли відкрити/закрити вікно, включити/відключити кондиціонер або обігрівач, але ніколи не варто класти немовля на лінію дії цих приладів.

Які натуральні тканини обирати, щоб дитині було комфортно:

  • бавовняні;
  • шовкові;
  • вовняні;
  • кашемірові;
  • конопляні;
  • лляні.

Якість натільної білизни

Щодо натільної білизни, вона повинна бути зі 100 % бавовни, усі інші використовуються для додаткового або верхнього одягу. До натільного одягу відносяться бодіки, чоловічки, повзунки, сорочечки, чепчики, піжами дитячі тощо. Пінетки та антіцарапки також повинні бути виконані з натуральної бавовни.

Потрібно слідкувати за якістю натільної білизни, бо саме вона контактує з ніжною шкірою немовляти. Коли дитина спить, вона часто пітніє, саме тому 100 % бавовна якнайкраще вбирає вологу, не електризується. Також варто визначити, чи не потрібно дитині вдягти чепчик, пінетки, бо багато тепла малюк витрачає саме через голівку та ніжки, при перегріванні ці речі потрібно зняти. Отож – контроль температури повинен бути постійним.

Ризик, що виникає при перегріванні

Батькам слід пам’ятати, що перегрівання дитини збільшує ризик синдрома раптової дитячої смерті – СРДС. Тож не варто надмірно багатошарово одягати малюка коли це не потрібно, і також завжди треба вкладати немовля спати на спину. При дотриманні цих правил дитина буде мати здоровий, комфортний сон.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber