1. Новини Закарпаття

Важливість харчування при лікуванні суглобів

Якщо кілька десятків років тому, хвороби суглобів діагностували частіше у літніх людей. Зараз вони нерідко виявляються і у молодих, чий вік становить від 30-и років. І хоча вже розроблено чималу кількість лікарських препаратів. Не варто розраховувати, що їх прийом, повністю позбавить від виниклого недуги. Насправді, такі хвороби повністю не виліковуються. Але це не означає, що при їх виявленні, потрібно забути про всі радощі життя.

Якщо використовувати при лікуванні недуги, відразу кілька заходів, то можна крім позбавлення організму від суглобових болів, домогтися повернення до активного способу життя. Так, що ж необхідно зробити, щоб повернути суглобам хороший стан?

Правильне лікування неможливе без хорошого харчування

Зазвичай, при постановці лікарем діагнозу, що підтверджує проблеми з суглобами, практично всі відразу задаються питанням про те, які мазі і уколи можуть їм допомогти. Так, багато лікувальні препарати, дійсно швидко здатні позбавити від запального процесу, а також прибрати біль. Але вони без застосування правильного харчування, не в змозі, повернути повну безболісну рухливість суглобів. Звичайно, складаючи меню лише з дозволених для вживання продуктів, доведеться відмовитися від багатьох улюблених страв.

Але такі жертви будуть переноситися легше, якщо постійно пам'ятати, навіщо потрібна така дієта для здоров'я суглобів. Якщо лагідно описати, що доведеться з їжі, викреслити зі свого раціону, то ними є калорійні продукти. Але це не означає, що людині яка страждає хворобами суглобів, необхідно постійно бути напівголодним. Загалом має бути присутнім в міру. Просто небезпечні для здоров'я продукти замінюються тими, що принесуть суглобам користь.

Крім обмеження кількості споживаних калорій, доведеться знизити обсяг використовуваної в їжу солі. Смачні копченості, а також мариновані овочі, доведеться теж забути, замість такої смакоти, слід використовуватися їжу, приготовлену на пару, духовці або ж відварну.

Важливість води

Поява спраги, вказує на що виник в організмі дефіцит вологи. І заповнити її можна лише водою. Не слід при виникненні спраги, прибирати це почуття за допомогою чаю або соку. Ці та інші види напоїв, не володіють якостями, присутніми у воді. Тому важливо, щоб саме вона використовувалася для втамування спраги, в разі її виникнення.

Не у всіх є бажання випивати вранці відразу після пробудження склянку води. Але при хворобах суглобів, рекомендується якомога швидше виробити в собі таку звичку. Вирішивши зайнятися спортом, слід пам'ятати, що перед будь-тренуванням, необхідно випивати один стакан води. І хоча при появі спраги, багато людей, ігнорують цей симптом організму, вирішуючи, що заповнити нестачу води, вони зможуть і пізніше. Мучити так організм не бажано, особливо якщо виявлені хвороби суглобів. Адже своєчасно випитий стакан води, здатний запобігти виникненню погіршення стану здоров'я.