1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Чому виходять з ладу якорі для труборізів

72
Без регіону (не видаляти!)

Чому виходять з ладу якорі для труборізів

Будь-які електроінструменти потребують догляду та періодичного ремонту. Інтенсивна експлуатація, висока складність робіт, підключення до несправної електромережі чи функціонування при критичних температурах — ці та інші чинники призводять до зносу деталей. Зокрема, сьогодні ми поговоримо те, чому виходять з ладу якорі для труборізів. А також дізнаємося, як уникнути передчасної поломки. Придбати якорі для електроінструменту в toolparts.com.ua або інших інтернет-магазинах — зовсім нескладно. Головне — зробити це вчасно.

За конструкцією, якір (його ще називають ротор) — це деталь, основне завдання якої полягає в передачі обертальних рухів від двигуна до основних механізмів електроінструмента. У нашому випадку, труборіза. Під час руху, якір утримують спеціальні опори. Основні елементи якоря — корпус, підшипники (передній та задній), хвостовик, обмотка.

Найчастіше, поломки труборіза спричиняють наступні фактори:

  • Надмірні навантаження, яке провокує перегрівання якоря. Додатково, зношуються вугільні щітки. Деякі моделі труборізів частково виходять з ладу вже після декількох випадків перевантаження.
  • Коротке замикання: через вологу всередині корпусу чи збої в роботі електричної мережі.
  • Наявність заводського браку — дуже часто, дешеві якорі для труборізів мають несправності вже на етапі виготовлення.
  • Неправильне зберігання — труборіз, які і будь-який інший електроінструмент, не можна зберігати в приміщеннях з високою вологістю. Адже якір має здатність накопичувати конденсат. Також під час зберігання варто захищати ротор від різких перепадів температур, механічних пошкоджень, потрапляння бруду та вологи всередину корпусу.

Чому варто слідкувати за станом якоря? Несправний якір знижує ефективність роботи труборіза, спричиняє перегрівання інструмента та, згодом, може призвести до повного виходу з ладу двигуна.

Якір вийшов з ладу: що робити?

Основні “симптоми” поломки ротора труборіза — це:

  1. поява неприємного запаху під час роботи;
  2. надмірна вібрація;
  3. нестабільне функціонування інструмента;
  4. іскріння.

Якщо ви помітили хоча б одну з цих ознак, негайно вимкніть труборіз та відєднайте його від електромережі. Використовувати несправний електроінструмент дуже небезпечно!

При візуальному огляді несправного якоря (вдома чи на сервісі), ви помітите такі ознаки:

  • підгорілі або деформовані пластини колектора;
  • поплавлена обмотка;
  • від'єднання дротів обмотки від колектора.

Якщо ж поломка ротора спричинена коротким замиканням, візуальних ознак може не бути. В такому випадку, майстри проводять діагностику за допомогою мультиметра.

Як обрати якір для труборіза?

За принципом роботи, усі ротори є однаковими. Проте вони можуть відрізнятися за характеристиками. Тому оптимальний варіант під час вибору — придбати якір, який повністю відповідатиме встановленому раніше.

Найважливішими характеристиками якоря для труборіза є:

  • матеріал виготовлення;
  • діаметр цанги та обмотки;
  • розмір посадкових місць підшипників.

Також завжди звертайте увагу на якість виготовлення якоря. Рекомендуємо надавати перевагу надійним брендам, які добре зарекомендували себе на ринку. Й обов'язково перевіряти обраний якір на наявність заводського браку.

Зверніть увагу: якщо ви не впевнені у своїх навичках — довірте встановлення якоря на труборіз професіоналам. Звернувшись на найближчий сервіс з ремонту електроінструментів, ви зекономите час та збережете власні нерви.

Правила безперебійної роботи якоря

Запобігти передчасному виходу якоря труборіза з ладу допоможе правильна експлуатація. Запам'ятайте прості рекомендації:

  1. Якщо ви тільки купили труборіз і будете працювати з ним вперше, обов'язково ознайомтеся з інструкцією виробника. Це допоможе уникнути поширених помилок під час експлуатації та обслуговування інструмента.
  2. Підключайте труборіз лише до справної електромережі зі стабільним рівнем напруги. Різкі перепади електрики провокують замикання, а отже — вихід з ладу не лише якоря, а й двигуна труборіза.
  3. Час від часу давайте інструменту “перепочинок” не допускайте перегріву труборіза. Уникайте роботи на максимальній потужності. Особливо, протягом тривалого часу.
  4. Зберігайте труборіз в сухому, добре вентильованому приміщенні. Слідкуйте за тим, щоб в корпус не потрапили сторонні частинки (пил, сміття), а також волога. Якщо є така можливість, попередньо помістіть інструмент в коробку чи чохол.

Додатково, рекомендуємо надавати перевагу лише деталям від надійних брендів. Якісні якорі для труборізів хоч і коштують дорожче, проте працюють значно довше та не підведуть вас спонтанною поломкою.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber