1. Новини Закарпаття

Подорожуй безпечно: маршрут захоплюючого авто-туру в Карпати

2020 рік диктує нам свої обмеження на звичні відпустки, але це не привід впадати у відчай. У цій статті розповімо, як відправитися в незабутню авто-подорож по Карпатах, навіть якщо у вас немає відповідного автомобіля.

Авто-тур по замкам Закарпаття

Цей маршрут відмінно підійде як для романтичної подорожі, так і для роуд-тріпу з друзями або відпустки з родиною. За кілька днів можна об'їхати цілих 5 старовинних замків і в повній мірі насолодитися красою карпатської природи. Авто для подорожі можна взяти своє, а можна підібрати комфортний позашляховик в місцевих прокатах.

Ужгород

Старт маршруту в Ужгороді — невеликому, але дуже красивому містечку, в якому можна і затриматися на кілька днів. Основна визначна пам'ятка Ужгорода — замок-фортеця, що належав італійському графу Другетті. Ужгородський замок можна не тільки оглянути зовні, але і зайти всередину, адже в стінах фортеці сьогодні розташований цікавий музей.

Мукачево та Невицьке

Наступна точка маршруту — Мукачево, але по дорозі варто заглянути також в село Невицьке, щоб оглянути руїни замку Поган-діви. За легендою, там жила жорстока аристократка, що приносила прекрасних дів в жертву, щоб подовжити власну молодість.

Мукачівський замок — абсолютний маст-візит всіх українських путівників. Фортеця прекрасно збереглася до наших днів і на її територію пускають туристів. Якщо хочеться дізнатися захоплюючі історії, які зберігають стіни замку, обов'язково відвідайте музей і найміть екскурсовода.

Сент-Міклош

Після Мукачево рекомендуємо відвідати ще один унікальний замок Сент-Міклош в селі Чинадієво. Саме цей замок став декораціями до безлічі вітчизняних фільмів і кліпів, що не дивно, адже велич Сент-Міклош дійсно вражає. Сьогодні на території замку проводять фестивалі, одруження і екскурсії, в тому числі нічні.

Замок Шенборнів

Фінальна точка маршруту знаходиться в селі Карпати, в мисливському замку Шенборнів. Цей замок вражає красою і величчю. Будівля розташована в оточенні доглянутого парку з джерелами і оленячим розплідником, а тому в Карпатах варто провести цілий день і навіть заночувати, тим більше, що зробити це можна прямо в замку.

Підготовка до авто-туру

Якщо говорити про безпечні і комфортні способи, найкращим варіантом буде орендувати авто в Ужгороді на кілька днів і подорожувати в своєму ритмі. Вибрати прокатну компанію і авто бажано ще до виїзду, щоб уникнути несподіванок. Наприклад, прокат авто в SIXT Ужгород дозволяє почати подорож швидко і комфортно, адже потрібне авто можна замовити і оформити на сайті заздалегідь, що значно економить час, який хочеться витрачати на відпочинок, а не на організацію процесу.

Вибираючи авто для подорожі по замках, можна обійтися і будь-якою легковою моделлю, адже по бездоріжжю їздити доведеться мало, проте якщо хочеться мати можливість в будь-який момент звернути з дороги і відправитися шукати унікальні природні локації, які тут в кожному другому селі, краще віддати перевагу позашляховику.