1. Новини Закарпаття

Pfizer готує поставки вакцини проти COVID-19

Літаки, вантажівки та ультрахолодні бокси: Pfizer готує поставки вакцини проти COVID-19

Виробник ліків Pfizer закінчує останні дослідження вакцини від COVID-19 та готує масштабний ланцюг поставок та систему розподілу, спрямовану на оперативну доставку сотень мільйонів доз по всьому світу авіасполученням.

Стаття підготовлена транспортно-експедиторською компанією «Гуд Логістік», основним профілем діяльності якої є міжнародні авіаперевезення. Ознайомитися з переліком послуг та замовити швидку доставку товару з будь-якої точки світу можна за посиланням https://goodlogistics.com.ua/aviaperevozki/

Звідки відбуватимуться поставки

Центри дистриб'юції розташовані у Каламазі, штат Мічиган, і в Пуурі, Бельгія, де компанія завантажує контейнери з регульованою температурою багаторазового використання на два десятки вантажівок щодня, повідомляє Wall Street Journal. Компанія планує щодня відправляти 7,6 мільйона препаратів до найближчих аеропортів.

Pfizer планує відправляти у середньому близько 20 літаків на день силами FedEx, UPS та DHL International, щоб транспортувати ліки до пунктів, максимально наближених до місць вакцинації – великих лікарень або віддалених медичних центрів.

Обрані компанією перевізники також нестимуть відповідальність за транспортування вакцини проти Коронавірусу з аеропортів до цих місць. Загалом, компанія очікує, що час доставки складатиме близько трьох днів.

Які умови транспортування вакцини

Транспортування вакцини ускладнюється тим, що речовина Pfizer на основі мРНК потребує умов зберігання при температурі нижчій за -70 Сº. Спеціально для цього компанія розробила вантажні контейнери розміром з валізу, які зберігатимуть ліки при ультрахолодних температурах до 10 днів. Кожен контейнер вміщує від 1000 до 5000 ампул.

«Такі вимоги ускладнюють стандартну вакцинацію в кабінеті лікарів або аптеці», – пишуть аналітики SVB Leerink. За їх словами, вакцинація повинна проводитись у лікарнях, лабораторіях або в інших приміщеннях з необхідними умовами.

Скільки доз доправлять у Європу

Pfizer прагне доставити 100 мільйонів ліків у 2020-му та 1,3 мільярда в наступному році. Окрім центральних лабораторій у Каламазі та Пуурі, виробник відкрив центри розповсюдження антиковідного препарату у Вісконсіні та Німеччині для їх зберігання та приготування до відвантаження.

З одним з найбільших у світі виробником медпрепаратів вже уклали угоду США – на 100 мільйонів доз – з можливістю відіслати ще 500 мільйонів додатково. Європа розраховує на 300 мільйонів. Японія, Великобританія та інші країни – на черзі замовників.

Pfizer планує подати запит на отримання дозволу на надзвичайне використання вакцини вже у листопаді. Наразі зусилля компанії щодо вакцинації проти COVID-19 коштували 2 мільярди доларів.

За матеріалами fiercepharma.com