1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Грузинська кухня: які страви варто спробувати кожному?

89
Без регіону (не видаляти!)

Грузинська кухня: які страви варто спробувати кожному?

Ароматна кінза, соковите м'ясо, незвичайні мікси прянощів та насичений, багатий смак — саме з цим асоціюється грузинська кухня. Тут немає нічого дивного. Адже кожен рецепт — старовинний та самобутній. Тож не будемо тягнути час: просто зараз розкажемо, які страви родом з Грузії варто скуштувати!

№1: Хінкалі

За принципом приготування, хінкалі трохи нагадують українські вареники. Це — мішечок з тіста, наповнений смачною начинкою. Традиційно, начинка хінкалі — це бульйон з баранячим фаршем. Також хінкалі готують з міксом сирів (туди обов'язково входить сулугуні), свининою та навіть з грибами.

Їсти хінкалі потрібно руками: тримаючи за хвостик. Самі ж хвостики традиційно залишають на тарілці. Грузини упевнені: така страва найкраще смакує без соусів.

Цікавий факт: існує легенда, що уперше хінкалі було приготовано під час війни з персами. Щоб солдати могли швидко відновити сили після бою та отримати максимум користі з їжі, грузинські жінки частували їх хінкалі з м'ясом — ситними й смачними.

Приготування хінкалі удома займає від 1,5 до двох годин. Та якщо ви не маєте стільки часу, виручить доставка їжі у Львові. Це швидко та смачно.

№2: Хачапурі

Хачапурі з'явилися ще в Середньовіччі. Мешканці гірських регіонів Грузії готували цю страву з пшеничної муки, додаючи в начинку сир сулугуні, кінзу, яйце. Найпопулярніші види хачапурі:

  • По-аджарськи — також називається ачарулі або аджарулі, і вирізняється тим, що випікається видовженої форми, а посередині прикрашене залитим яйцем.

  • По мегрельськи — традиційне хачапурі круглої форми з міксом сирів.

  • Пеновані — з листкового тіста. Начинка — зазвичай, сулугуні та імеретинський сир.

Також хачапурі готують з лососем, яловичим фаршем та іншими смаколиками.

№3: Харчо

Це — традиційний грузинський суп на яловичому бульйоні. До складу ситної страви входить яловичина, томати, часник, цибуля, суміш грузинських спецій. Та обов'язково — соус “Ткемалі”.

Харчо — національна грузинська страва. Повна її назва — "дзерохис хорци харшот", що означає “яловичий суп”. Характерна особливість такого супу — застосування в рецепті лише яловичини. Її не можна вилучати чи замінити на інші компоненти.

Бажаєте поласувати смачною грузинською кухнею, але не маєте під рукою ні сулугуні, ні кінзи? Смачна доставка ZaraBudu з ресторану грузинської кухні Чураско допоможе скуштувати традиційні страви у себе вдома.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber