1. Новини Закарпаття

Деревяні столи з дерева для дачі та будинку

Стіл на дачі, як і вдома, є загальною точкою збору для домочадців. Друзів також приймають за столом. Тут же відбуваються сімейні ради, приймаються важливі рішення і відзначаються самі урочисті дати.

Дерев'яні столи на дачі

Стіл є головним атрибутом дачного інтер'єру. На дачній ділянці садові меблі з дерева необхідно захистити від зовнішніх погодних умов, тому його зазвичай розташовують не на відкритому просторі, а під навісом, на веранді або в альтанці. Стіл виготовляють найчастіше з деревини, і термін його експлуатації буде продовжений, якщо природні катаклізми не торкнуться вироби.

Стіл наділяється особливою функцією. Варто купити добротний і просторий обідній стіл, як атмосфера навколо змінюється в кращу сторону. Це не просто функціональний предмет і не звичайна частина меблів.

Він уособлює благополуччя і осілий спосіб життя. Недарма часто над столом спускається зі стелі абажур з локальним освітленням. Знаходяться в поле світла члени сім'ї за вечірнім столом на дачній ділянці - це майже ідилічна картинка.

Україна приймає замовлення на столи в комплекті з лавками. Тим самим дачний побут стає організованим і набуває селянський колорит.

Стіл з дерева виглядає переконливо і по-домашньому затишно. При цьому порода дерева підбирається з тим розрахунком, щоб виріб поєднувало в собі органічний зовнішній вигляд і високі показники стійкості до вологи.

На фото соснові столи і лавки на тлі альтанки з колод виглядають сонячними і теплими. Їм притаманний природний аромат лісу, а на дотик натуральне дерево здається м'яким і шовковистим.

ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ДЕРЕВИНИ

Вибираючи матеріал для столу, слід звернути увагу і на опірність деревини до ультрафіолету, оскільки «рассохшаяся» в результаті інтенсивних сонячних ванн стільниця моментально втрачає зовнішню привабливість. До того ж, в утворилися тріщини можуть оселитися небажані гості - жучки, короїди та інші мешканці дачного ділянки. Тріснута з яких-небудь причин стільниця служить скупченням вологи і, відповідно, руйнівною інфекції.

Фізичні властивості деревини виражаються в наступних параметрах:

  • в щільності (співвідношення її маси до об'єму);
  • підвищена щільність означає підвищену поглинання вологи;в опору інфекціям; лідерами в цьому відношенні є хвойні породи дерев.

Крім того, столи з модрини також є поширеними. Справа в тому, що в сосні і модрині багато природних смол, а довголіття виробу з дерева забезпечує саме смолистість. Крім того, модрина і сосна - це матеріали, доступні сім'ям із середнім достатком в силу їх поширеності.

Найдорожчими є тиків столи, оскільки ця унікальна деревина транспортується з Південно-Східної Азії. Властивості тикового дерева захоплюють: вироби з нього протистоять волозі, а сам матеріал з року в рік стає щільніше і твердіше. Однак і ціна такого столу є виправдано високою.