1. Новини Закарпаття

Як лікують грижу білої лінії живота

Грижа білої лінії живота – це патологічний стан, коли внутрішні органи і передчеревинна клітковина випинають крізь отвори в сухожильній пластині на рівні середньої лінії живота. Новоутворення виглядає як невелика куля, яка зменшується або зникає в горизонтальному положенні, збільшується при напруженні черевних м'язів (під час чхання, кашлю, фізичних навантажень тощо).

Головне про патологію

Білу або серединну лінію утворюють сплетені мікропучкові сухожилля черевних м'язів. Розташована вона по центру живота, тягнеться від грудини до лобкової кістки. При ослабленні сухожильних волокон в просвіт апоневроза потрапляє спочатку підшкірно-жировий прошарок, а потім петлі кишківника і сальника. Вони виходять за межі очеревини та утворюють хворобливе випинання. Якщо в районі пупка з’явилося невелике утворення, обов'язково запишіться на консультацію до хірурга.

Лікування патології хірургічне, попри те, що такі грижі рідко досягають великих розмірів. Але вони порушують деякі внутрішні процеси та заважають повноцінному життю. Новоутворення виникає з наступних причин:

 • ожиріння;
 • недорозвинення апоневрозу (у дітей);
 • спадковість;
 • постопераційні рубці;
 • травми очеревини;
 • поява ситуацій, які призводять до регулярного наростання внутрішньочеревного тиску.

Причин багато, в кожному випадку грижа білої лінії живота потребує лікування!

Чи потрібна операція

Грижі білої лінії живота мають високу ймовірність появи обмежень, які призводять до розвитку важких ускладнень. Наприклад, до перитоніту і сепсису. Медикаментозна терапія, народні засоби або використання бандажу лише на певний час усувають симптоматику хвороби, але не впливають на її причину. Єдиним результативним засобом боротьби з новоутворенням виступає хірургічне втручання.

У Клініці Біляка використовують інноваційні сучасні методи лікування гриж, проводять операції по видаленню новоутворень в області білої лінії живота і зміцненню стінок очеревини штучними імплантами. Ненатяжна герніопластика – назва технології.

Лікування в Клініці Біляка – це:

 • команда хірургів з багаторічним досвідом успішного лікування гриж;
 • сучасні операційні і комфортний стаціонар;
 • передові хірургічні методики;
 • застосування ендопротезів провідних виробників.

Технічні можливості Клініки Біляка дозволяють в повній мірі використовувати сучасні досягнення галузі хірургії та назавжди позбавити пацієнта від грижі без ризику її рецидиву.

Ознаки та симптоми

Яскравість клінічної картини залежить від стадії захворювання. На початковому етапі симптоми відсутні, патологію виявляють випадково. Наприклад, при проходженні комплексного профогляду. Друга і третя стадія хвороби супроводжуються наступною симптоматикою:

 • припухлість та поява дискомфорту (біль під час фізичної активності, кашлю стає більш інтенсивним);
 • диспепсичні розлади (печія, нудота, блювота);
 • метеоризм та розлади дефекації.

Поява гострого прогресуючого болю, сильної нудоти і блювоти, домішок крові в калі і неможливість вправити грижу свідчать про затискання. Це вимагає термінового втручання лікарів.

Стадії розвитку хвороби

Широкі грижові ворота утворюються не відразу, виділяють наступні стадії патології:

 1. Передчеревинна ліпома. Крізь отвори апоневрозу виходить частина підшкірно-жирового шару, утворюючи невелике округле ущільнення.
 2. Початкова стадія. В грижові ворота проникає очеревина, утворюючи оболонку для розташування внутрішніх органів.
 3. Сформоване новоутворення. Вмістом грижового мішка виступає ділянка кишківника, сальника або шлунка.

Обсяг і складність хірургічного втручання залежать від того, на якому етапі діагностували хворобу.

Пластика грижі білої лінії живота з сітчастим імплантом

Тепер про ефективний метод лікування. Під час пластики доктор отримує доступ до грижового мішка, повертає зміщені органи на місце, відсікає новоутворення і закриває грижові ворота сітчастим ендопротезом. Простого усунення дефекту недостатньо. Треба виключити діастаз прямих м'язів живота. З цією задачею чудово справляється ненатяжна герніопластика. Штучні імпланти із біосумісних матеріалів надійно закривають грижові ворота, максимально зміцнюють ослаблені тканини очеревини без натягу. Такі операції успішно проводять в Клініці Біляка, запишіться на консультацію до досвідченого спеціаліста.