1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Нормалізація холестерину природнім шляхом з лецитином

76
Без регіону (не видаляти!)

Нормалізація холестерину природнім шляхом з лецитином

Паливо для організму, будівельний матеріал для клітинних оболонок, помічник в роботі печінки, головного мозку і нервової системи ‒ усе це про лецитин.

Жироподібна органічна речовина, яка є комплексом фосфоліпідів, має широкі показання для застосування. Він допомагає нормалізувати рівень холестерину в крові та ліпідний обмін, потрібний як молодому організму, так і людям зрілого віку.

Що таке лецитин

Природний емульгатор є також назвою групи жироподібних речовин, які являються сумішшю фосфоліпідів з тригліцеридами та невеликою кількістю інших елементів. Широко використовується в харчовій, медичній і косметичній промисловості. Уперше виділені в 1845 році з яєчного жовтка. Комерційний лецитин отримують переважно з соєвої олії.

При розщеплюванні лецитинів (наприклад, в тонкому кишківнику під дією панкреатичних ферментів) утворюються вищі жирні кислоти (пальмітинова, стеаринова, олеїнова, арахідонова), триатомний спирт гліцерин, фосфорна кислота і холін. Соєвий лецитин роблять з очищеної соєвої олії при низькотемпературній обробці. Це найбільш поширений емульгатор в сучасній харчовій промисловості.

Соняшниковий лецитин отримують шляхом екстракції з соняшникової олії. Він відрізняється від соєвих в першу чергу складом і змістом жирних кислот, які у кожної з олійних культур різні. Активна речовина з групи так званих гепатопротекторів покликана запобігати захворюванню печінки. На основі фосфоліпідів робляться препарати "Есенціале Форте" Оскільки при розщеплюванні утворюється необхідний людському організму холін, в науково-популярній літературі можна зустріти твердження про корисність цієї органічної речовини для здоров'я.

Антиоксидантні властивості лецитину

Для чого він потрібний організму? Лецитин можна назвати захисником клітинних мембран. Він також приносить багато користі іншим процесам організму: відновлює біосинтез і контролює розпад холестерину, сприяє переварюванню і рівномірному засвоєнню жирів, покращує роботу підшлункової. Якщо ви живете в умовах поганої екології, ваша діяльність пов'язана з напруженою розумовою роботою або фізичною працею, варто обов'язково включити лецитин в щоденний раціон для підтримки здоров'я і профілактики хронічних патологій. Після 50 років лецитин для організму дуже важливий: рекомендується вживати для профілактики старечого слабоумства і розвитку хвороби Альцгеймера.

Проблема атеросклеротичного ураження судин не втрачає своєї актуальності ось вже багато років. На допомогу приходить лецитин! Користь полягає в тому, що зменшується в'язкість крові, знижується ризик тромбоутворення, покращується мікроциркуляція, що сприятливим чином позначається на стані загального здоров'я та на витривалості під час фізичних навантажень. Саме це і складає основну ланку в поліпшенні якості життя. Для осіб, що страждають атеросклерозом, наявність лецитину в раціоні потрібна удвічі. Фосфоліпіди мають властивість підвищувати активність липопротеинлипази ‒ спеціального ферменту, що керує обміном жирів в організмі, зокрема, усередині судинної стінки. Цей фермент розщеплює ліпіди "виводячи" холестерин зі стінки судини.

Протипоказання та передозування

Алергічні реакції на лецитин (в першу чергу, соєвий) зустрічаються, але украй рідко. Мікрофлора кишківника перетворить його в триметиламиноксид, високий рівень якого в крові багатий ризиком серцево-судинних захворювань.

Нестача цього природного емульгатора може викликати безсоння, метеоризми, підвищену тривожність, накопичення холестеринових бляшок та швидке старіння. Придбати лецитин можна у вигляді порошку, гранул та екстракту.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber