1. Новини Закарпаття

Що купити кошеняті?

Ви нарешті зважились і вирішили привести у свій дім кошеня. Ви, звичайно, хочете, щоб малюк був завжди веселим та здоровим. Щоб кошеня завжди було таким, потрібно забезпечити йому комфортні умови проживання та придбати для крихітки декілька необхідних речей.

На полицях зоомагазинів можна побачити велику кількість котячих аксесуарів: різноманітні корми, наповнювачі, миски, лотки тощо. Що потрібно купити та не помилитися з вибором?

Їжа

Перш за все ви повинні будете визначитися, чим ви будете годувати малечу. Натуральна їжа обійдеться вам значно дешевше, ніж фабричний корм. Проте приготування котячих страв займає багато часу.

Якщо ви заклопотана людина, тоді обирайте фабричний корм. Багато хто вважає таку їжу дуже шкідливою. Готовий корм дійсно може негативно вплинути на організм тварини. Однак котячі консерви бувають різної якості. Найкращими вважаються ті, які належать до преміум чи суперпреміум класу. Рекламу цих кормів ви не побачите по телевізору.

Посуд

Котячі миски виготовляються з різних матеріалів: пластику, металу, скла, кераміки. Пластиковий посуд найдешевший. Проте він швидко втрачає свій зовнішній вигляд, його важче відмити, з часом у ньому починають розмножуватися шкідливі бактерії та мікроби.

Зовсім інша річ – миски з кераміки та скла. Металевий посуд також непоганий. Але досвідчені власники кішок не радять його купувати, оскільки малюк може відмовитись їсти з такої миски, злякавшись свого відображення у ній.

Вам знадобиться дві миски: глибока – для пиття, плеската – для їжі. Якщо плануєте годувати кошеня і сухим, і вологим кормом, тоді купіть ще одну невеличку миску. Краще за все обирайте окремі миски – у дзвоєнних вода перемішується з кормом.

Іграшки

У домі, в якому живе кошеня, обов’язково мають бути різноманітні іграшки: дражнилки, мишки, маятники, м’ячики. Гра для котика – це не просто розвага. Граючись, малюк тримає себе у тонусі та розвиває свої інстинкти хижака.

Переноска

Хоча б раз на рік ви повинні будете відвідувати ветеринара. Усім відомо, що для кішок транспортування – сильний стрес. Щоб уберегти тварину від зайвих переживань, купіть переноску.

Переноски діляться на два види:

  • бокси;
  • сумки.

Якщо ви плануєте часто мандрувати разом з кошеням, тоді придбайте переноску-бокс з годівницею та дверцятами. У боксі зручно перевозити тварину в автомобілі або у літаку. Якщо вам переноска потрібна тільки для того, щоб відносити свого улюбленця пішки у ветеринарну клініку, тоді обиріть спеціальну сумку.

Туалет

Минули ті часи, коли кішки робили свої «брудні справи» у коробці з піском. Тепер можна купити лоток. Котячий туалет може бути закритим або відкритим. Закритий лоток перешкоджає поширенню неприємних запахів. Але для кошеняти краще за все купити відкритий лоток з невисокими стінками, оскільки малюкові буде важко залазити у закриту конструкцію.

Наповнювач

Наповнювачі бувають вбирні та грудкуваті. Який з двох видів кращий, важко сказати. Виберіть той, який максимально влаштує вас і вашого улюбленця.

Гребінець-щітка

Шерсть кошеняти потребує постійного догляду. Тому обов’язково придбайте гребінець-щітку, навіть якщо ваш улюбленець належить до короткошерстої породи. Крім того, розчісування позитивно впливає на здоров’я тварини: покращується кровообіг, поліпшується стан шкіри, краще починає рости шерсть та підшерстя.

Дряпка

Заточування кігтів – це один з основних інстинктів котів. У природному середовищі котики роблять «манікюр» за допомогою стволів дерев. У домашніх умовах вхід ідуть шпалери, меблі, килими. Якщо ви не хочете витрачати зайві гроші на ремонт, тоді придбайте спеціальний пристрій для заточування кігтів – дряпку.

Існує багато різновидів цього предмета. Дряпки можуть бути у вигляді настінних та підлогових килимків, стовпчиків, дощечок, будиночків. Ці пристрої також відрізняються за розміром.

Якщо кошеня любить шкрябати кігті о стіну або ніжки дивана, тоді оберіть вертикальну модель. Якщо малюк надає перевагу килиму чи паркету, тоді йому підійде горизонтальна дряпка.

Кігтеріз

Час від часу кошеняті доведеться підрізати кігті. Привчайте малюка до цієї процедури змалку. Інакше ви не уникнете укусів та подряпин.

Ось і все! Звичайно, це не повний список. Але про найнеобхідніші речі, які вам знадобляться у першу чергу, ми вам розповіли.