1. Новини Закарпаття

Ліки від алергії

Сучасні антигістамінні препарати - можливість швидко впоратися з симптомами алергічних реакцій.

Від алергії сьогодні страждає багато людей. Алергічні реакції розвиваються з різних причин. Як правило вони характеризуються вираженою симптоматикою та вимагають негайного лікування, основаного на виключення контакту з алергеном. Для усунення специфічних проявів застосовують ліки від алергії. Слід розуміти, що навіть сучасні препарати від алергії не лікують, а лише запобігають наступ алергічного нападу, який може бути дуже небезпечним. Це означає, що завдяки їм можна припинити свербіж і знизити набряклість або роздратування шкіри, позбутися від закладеності носа та сльозотечі.

Протиалергічні препарати сьогодні класифікують на наступні групи:

  • Антигістамінні. Вони блокують особливе білкове з'єднання - гістамін. Ця речовина виробляється організмом при алергії і викликає алергічні реакції. Препарати приймають безпосередньо при виникненні неприємних симптомів. Для профілактики вони не підходять.
  • Гормональні. Їх призначають при тяжких формах алергії в поєднанні з іншими лікарськими засобами. Таблетки або аерозолі дозволяють швидко зняти больові відчуття і запальні процеси.
  • Гомеопатичні. У складі препаратів містяться натуральні компоненти: зокрема екстракти рослин, грибів та інших речовинах. Застосовують їх за певною схемою тільки під контролем лікаря.

В даний час можна придбати ліки від алергії трьох поколінь:

  • Препарати 1 покоління були розроблені в далекому 1936 році. Вони мають ряд неприємних побічних ефектів і для зняття симптомів алергічних реакцій потрібна підвищена дозування і частота прийому.
  • Препарати 2 покоління відрізняються більш швидким впливом. Вони не викликають звикання, тому допускається їх використання протягом тривалого періоду.
  • Препарати 3 покоління відрізняються мінімумом побічних ефектів.

 При покупці протиалергійних препаратів слід орієнтуватися на рекомендації лікаря-алерголога. Тільки після проведення обстеження і здачі аналізів фахівець підбирає оптимальний варіант для успішної блокування гістамінових рецепторів.