1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Професія пілота в НАУ

74
Без регіону (не видаляти!)

Професія пілота в НАУ

Закоханий в небо? Мрієш літати? У Національному авіаційному університеті ти можеш здобути одну з найпрестижніших і найскладніших професій – пілота.
Розуміючи потребу України та країн Європи в кваліфікованих молодих пілотах, на засіданні Міжвідомчої комісії з питань державних інвестиційних проєктів Кабінеті Міністрів України підтримано проєктну пропозицію НАУ та розпочату реалізацію державного інвестиційного проєкту «Міжнародний центр підготовки пілотів Національного авіаційного університету».

На Аерокосмічному факультеті розроблено навчальні плани за спеціальністю 272 «Авіаційний транспорт», спеціалізації 272.02 «Льотна експлуатація повітряних суден», що відповідають освітнім стандартам України. Також плани відповідають стандартам Європейського агентства авіаційної безпеки (EASA).

Однак майбутнім асам авіації не достатньо лише теоретичної підготовки. Тож на базі університету створено Центр льотної підготовки, сертифікований Державною авіаційною службою України для проведення навчання та сертифікації пілотів.

Завдяки реалізації державного проєкту університетом проведено тендерну закупівлю однієї з останніх розробок французької компанії «SARL ALSIM SIMULATEURS» - авіатренажеру ALX FNPT II. Після доставки авіасимулятора до НАУ, інженери, представники компанії, змонтували та провели його апробацію. І вже у грудні 2019 року тренажер презентували широкій громадськості під час відкриття Тренажерного центру НАУ, Першопроходцем у випробуванні симулятора став Герой України, льотчик-випробувач Олександр Галуненко. Тренажер є унікальним, адже на ньому може відпрацьовуватись підготовка майбутніх пілотів на п’яти класах повітряних суден, зокрема, на однодвигунних поршневих літаках Cessna 172SP, Tecnam P2002JF; Piper 28 Arrow або Socata TB21; на багатодвигунних поршневих літаках Piper 44 Seminol або Tecnam P2006T. І що найбільш важливо – на ньому можна проводити тренування багаточленних льотних екіпажів на реактивних літаках середнього класу В 737 або А 320.

Також в рамках реалізації державного інвестиційного проєкту «Міжнародний центр підготовки пілотів НАУ» університетом придбано літак К-10 SWIFT, Cessna 172 та чотири літаки Tecnam 2002.

На сьогодні, на літаку К-10 вже здійснюється практична підготовка студентів-пілотів першого курсу Аерокосмічного факультету. Літаки Cessna 172 та Tecnam 2002, розміщені в ангарі аеродрому «Антонов-2» (Гостомель), отримали бортові номери та внесені до Державного реєстру авіаційних повітряних суден під своїми реєстраційними номерами. Наразі літаки мають отримати від Державіаслужби сертифікати льотної придатності, після чого наші молоді пілоти зможуть сісти за їх штурвали і піднятися в небо.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber