Валерій Маковецький разом с партнером Геннадієм Виходцевим 26 років тому заснували торговельну мережу “Фокстрот. Техніка для дому”. Вибір правильної стратегії завжди вирізняв Маковецького та Виходцева серед інших гравців на ринку побутової техніки та електроніки. Тому цікаво з перших вуст дізнатися про актуальну роботу бренду у 2020 році, майбутні стратегії компанії та ризики.
Валерій Маковецький розповідає про бізнес-стратегію у площині онлайн-продажів
Довгострокова стратегія Фокстроту зразка 2020 року – розвиток омніканальної бізнес-моделі. Для цього необхідно збільшити частку продажів в онлайн форматі та зв’язати рух товарів з реальними, “цегляними” магазинами та складами.
Для цього було інвестовано ресурси у сучасну онлайн-платформу SAP - одного з лідерів цього сегменту у світі. Ця платформа призначена для технологізації продажів, удосконалює інтерфейс спілкування продавця з покупців. Використання платформи дозволило компанії суттєво посилити власні позиції в онлайн-продажах. Одночасно з цим було модернізовано офіційний інтернет-магазин рітейлера Foxtrot.ua та активізовано присутність компанії в соціальних мережах за допомогою маркетингової стратегії ”Живи наживо!”.
У 2018 році частка онлайн-продажів мережі “Фокстрот” становила близько 10%. Наразі, частка онлайн-продажів мережі “Фокстрот” (серпень 2020 року, категоричний не сезон) дорівнює 16,6%, що демонструє правильність обраного шляху.
Валерій Маковецький розповідає про майбутнє фізичних, цегляних магазинів
Валерій Маковецький розповідає, що “наразі компанія має достатню кількість магазинів для утримання лідерства як найбільша мереж техніки в Україні – 162 торгові точки”. З початку 2019 року магазини стали учасниками великої реформації Фокстроту. Якусь частину з них, у першу чергу, магазини із низьким трафіком покупців, було закрито. Замість них відкриваються точки у нових місцях, більш ефективних для торгівлі та з більшим трафіком відвідувачів. На етапі релокації оновлення магазинів Фокстрот не закінчується. Значна частина коштів інвестується у нові формати – в обладнання, у маркетингові ініціативи, у нові технології продажів. До прикладу, переформатування одного магазину коштує близько 4-6 мільйонів гривень. За період ребрендинга, що розпочався у квітні 2019 року, вже зроблено 33 реформати.
Валерій Маковецький говорить про небезпеки нелегального імпорту техніки в Україні
Дійсні обсяги “чорного ринку” в Україні складно порахувати. За власною оцінкою Валерія Маковецького, наразі 50% ринку електроніки - "чорний" і "сірий". Для деяких товарних категорій ця цифра занурення “у тінь” досягає 90%. Основні причини такої високої тінізації галузі – контрабанда, нелегальний імпорт та заниження вартості товару при перетині кордону. Недобросовісні продавці безкарно ввозять та продають смартфони, холодильники, пральні машини, телевізори за демпінговою ціною, нижчою, ніж продають ці ж самі товари доброчесні імпортери. Таким чином на ринку створюються нерівні умови для продавців в межах однієї галузі.
Крім цього, внаслідок продажу контрабандної продукції, державна казна не поповнюється податками та митними зборами при ввезенні товарів в Україну. Загальний обсяг контрабандних товарів в Україну складає у середньому 10,6 млрд. дол., или 8,7% ВВП - порахувала незалежна група макроекономічного аналізу Ukraine Economic Outlook. Це означає, що через ненадходження до бюджету не будуть реалізовані потрібні державні послуги, що не будуть побудовані нові лікарні, загальмовується розвиток інфраструктури та фінансування української армії. А це вже питання незалежності України.
Одночасно з цим покупці, які придбали контрабандний товар абе нелегально ввезений в обхід оподаткування, не отримують фіскального чеку. Покупець, який купує контрабандний товар, спокусившись нижчою ціною, потрапляє безпосередньо у групу ризику.
Ще один тяжкий наслідок нелегального імпорту техніки в Україну – знижується інвестиційна привабливість України. Таким чином складається ситуація, що відомий європейський виробник техніки побудував вже 7 заводів на кордоні з Україною - й жодного заводу на території України.
Фокстрот працює згідно законодавства України, й, виконуючи наказ КМУ від 2017 року, видає при продажу техніки фіскальний чек, що робить можливим виконання гарантійних зобов'язань виробника та захищає споживача від порушення його прав.
Висновки від Валерія Маковецького
Незважаючи на труднощі, Фокстрот впевнено стоїть у фарватері галузі. Галузь електроніки та побутової техніки – одна з найбільше конкурентних у бізнесі. Обсяги ринку вражаючі, через це багато хто хоче долучитися до цього виду бізнесу. Але Фокстрот зміцнює власні лідерські позиції та підвищує свій потенціал розвитку. Торгова мережа інтенсивно розвиває багатоканальну модель продажів, вдало суміщаючи онлайн та офлайн формати торгівлі, та працює над удосконаленням обраної стратегії.
Читайте також:
- Будинок - привид чи полтергейст?: що за історія лякає жителів про одну із будівель у Закарпатській громаді?
- Дев'ять годин планових: де закарпатцям відключать світло вже завтра й чи будуть графіки ще сьогодні?
- Земляна зірка - незвичний гриб: на що полюють закарпатці в морозних лісах? (ФОТОФАКТ)
- Перший і останній штурм: окупант розкрив жахи війни в російській армії
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Як перевірити авто за номером перед покупкою та ді...
Ця стаття є гайдом, як правильно перевір...
27.09.2024 16:24 38 0 Новини партнерів