1. Новини Закарпаття

Ринок сендвіч панелей України в 2020 році

Про розвиток українського ринку сендвіч-панелей та яка продукція краща за експлуатаційними характеристиками.

Збільшення попиту на енергоефективні сендвіч-панелі з боку інвесторів будівництва в цьому році обумовлений зміною пріоритетів в бік енергоефективності та заощаджені витрат на опалення та кондиціонування.

Сьогодні в Україні представлені більше 20 брендів сендвіч-панелей, але не всі вони однаково якісні та енергоефективні. Чи варто економити на стінових конструкціях коли йдеться про сендвіч-панелей? Відповідь – однозначна не варто, адже економія в 10-20% вартості на етапі будівництва торгового центру або складу може коштувати набагато більше в майбутньому.

Розберемося які бренди можна віднести до найкращих. Якщо говорити про українську продукцію, то дуже мало панелей мають гарну якість. Середній діапазон займають бренди Прушинські та ТПК. А найкращі сендвіч-панелі – це продукція фінського концерну Ruukki, яку в Україні представляє ексклюзивний партнер компанія Rauta.

Сендвіч-панелі представлені в широкому діапазоні кольорів, покриттів та типів профілювання. Rauta гарантує найвищу серед усіх панелей енергоефективність та кращу архітектурну виразність. І це не прості слова, адже будівництво споруд та комерційних будівель здійснюється на десятки років, отже інвестор очікує, що огороджувальні конструкції також будуть служити довго. Для того щоб перевірити якість панелей достатньо запитати в продавця наявність сертифікації продукції за європейськими стандартними.

Панелі можуть бути з двома типами наповнювача: мінеральна вата, та пінополіізоцианурат. Перший має відмінні властивості з енергозбереження та застосовуються здебільшого на швидкомонтованих будівлях з підвищеними вимогами до вогнестійкості. Пінополіізоцианурат, або PIR не гігроскопічен, тому успішно застосовується в панелях для складів холодильників, та інших споруд з підвищеною вологістю. Варто пам’ятати, що для визначення типу та товщини сендвіч-панелей краще звертатись до спеціалістів, що підберуть продукцію повністю у відповідності до умов будівництва та вимог замовника.

Поставка будівельних конструкцій та матеріалів супроводжується повним сервісом, що включає проектування огороджувальних конструкцій, точний розрахунок необхідної кількості матеріалів та аксесуарів, а також за необхідності монтаж.