1. Новини Закарпаття

Що потрібно знати про натілий хрестик

Натільний хрестик - незвичайна ювелірна прикраса, яку носять і віруючі люди, і ті, хто прийняв хрещення немовлям і вважає такий аксесуар особистим оберегом. Згідно з канонами церкви, хрест символізує віру. Даний виріб здатний захистити людину від багатьох неприємностей. Чим він особливий і де варто його купувати?

Красиві прикраси за доступною ціною

Купити натільний хрестик можна в інтернет-магазині Gold.ua. В каталозі продавця представлені вироби різного дизайну. Покупець з будь-якими перевагами зможе підібрати для себе ідеальну модель. Можна отримати безкоштовну консультацію. Доступні чесні і найвигідніші на ринку ціни. Це можливо не на шкоду якості, а завдяки відсутності посередників.

Продавець пропонує виконати доставку замовлення за потрібною адресою. Товар швидко привозять в потрібне місто України. Заявку можна оформити в будь-який зручний момент на офіційному сайті Gold.ua. Також тут можна читати статті про даний аксесуар.

Православний і католицький натільний хрестик

Православний натільний хрестик відрізняється такими особливостями:

  • ноги Христа розташовані паралельно;
  • руки Христа знаходяться на центральній перекладині;
  • над головою Христа можуть бути присутніми верхня перекладина і табличка з написом І.Н.Ц.І;
  • коса поперечина присутній під ногами Христа;
  • на задній стороні присутні слова «Спаси і збережи».

Католицький натільний хрестик має такі особливості:

  • ноги Христа перехрещені;
  • акцент зроблений на муки Христа;
  • присутній тільки дві перекладини.

Форми хрестиків

Восьмикутний виріб є традиційним. Однак це не говорить про те, що не можна носити інший натільний хрестик. Популярними є і шестикінечні моделі: нижня перекладина знаходиться по діагоналі, таблички немає. Кров, пролита Христом, зображена на чотирикінцевому виробі.

Можна придбати латинський хрест - виріб з історією. Такий аксесуар був популярний в Західній Європі. Він є символом страждань Спасителя. Також є трилисник - об'ємна модель з намистинками і листочками.

Що врахувати при виборі

Натільний хрестик можна купувати для себе і в якості подарунка. Такий аксесуар можна придбати, наприклад, на Різдво, Великдень, День ангела і інше подібне торжество. Неодмінно потрібно враховувати особисті уподобання.

Між моделями для чоловіків і жінок майже немає різниці. Жіночі прикраси витонченіші, а чоловічі - великі, строгі. Хрестик може бути декорований дорогоцінним каменем. Дитячі моделі зазвичай невеликі і виглядають лаконічно.

Найбільш красиво виглядають вироби з золота і срібла. Золоте прикраси обійдеться дорожче срібного, проте срібло привабливо тим, що воно не викликає алергію. Це відмінний вибір для маленької дитини і для людини, який має певні проблеми зі здоров'ям.

При виборі вироби для малюка особливу увагу слід приділити формі. Важливо, щоб аксесуар не мав гострих кутів, інакше постраждає ніжна шкіра дитини. Також важливо, щоб дитячий хрестик ні надмірно великим або маленьким і важив небагато.

Разом з хрестиком рекомендується купити ланцюжок. Важливо, щоб вироби поєднувалися між собою. Ланцюжок може бути якірної або панцирної. Слід упевнитися в тому, що отвір в оздобленні, куди протягують ланцюжок, досить велика. Для Хрещення краще вибрати не ланцюжок, а спеціальний шнурок, який можна купити навіть в Церкві. Такий шнурок, зроблений зі шкіри, шовку або силікону, що не натрёт дитячу шкіру.