1. Новини Закарпаття

Як провести час із родиною?

Хороші сімейні стосунки важливіші за успіх у будь-якій галузі. Коли дорослі озираються на роки й усвідомлюють, що діти вже виросли, багато хто визнає: слід було проводити більше часу разом. Важливо, щоб сім’ї намагатися знайти додаткові можливості для спільного відпочинку. Наприклад, відвідати санаторії Моршина, де можна покращити стан здоров’я всіх членів родини.

Легко проводити більше часу разом, якщо батьки та діти наполягають на цьому й включають спільне дозвілля у свої плани. Ми пропонуємо декілька способів зробити це. Виберіть один із них – і спробуйте пристосовувати до своїх умов. Візит на курорт Моршин – чудовий варіант для початку.

1. Встановіть пріоритетний порядок

Щоб провести більше моментів разом, члени сім’ї спочатку повинні детально проаналізувати час, який вони використовують, та визначити пріоритет на діяльність. Знайдіть кілька хвилин, щоб переглянути свій графік. Перерахуйте щотижневі заходи на аркуші паперу. Потім позначте кількість часу, яку витрачаєте на кожен із них. Скільки часу залишилось для сім’ї – чи ви проводите стільки часу з сім’єю, скільки хочете?

Якщо ні, перегляньте свій список ще раз і вирішіть, які заходи найбільш трудомісткі. Спробуйте знайти спосіб трохи зменшити час, необхідний для впровадження – це дозволить мати більше часу для сім'ї. В ідеалі – поїхати разом на відпочинок, наприклад, на курорт: https://edward-tour.com.

2. Виділіть один вечір на тиждень – і назвіть його «сімейним»

У багатьох надлишок щоденних заходів витіснив сімейні потреби. Як наслідок – різні зустрічі чи справи неузгоджені, тож рішення приймаються не завчасно, а в останній момент. Та розпорядок дня вимагає плану й наполегливої роботи, це стосується і створення міцної сім'ї. Важливо відводити час, щоб розробити спільний графік і приймати рішення разом.

Використовуйте "сімейні вечори", щоб передати дітям цінності та поговорити на цікаві теми. Саме тоді ви зможете планувати спільні заходи, обговорюєте майбутні важливі події чи урочистості. Уникайте відволікання, коли кожен займається чимось окремим або просто сидить перед телевізором. Варто ділитися з дітьми різними історіями та переживаннями, цікавими та веселими життєвими прикладами, грати в ігри, займатися домашніми справами разом – це будує сімейну єдність і солідарність.

Наприклад, можна запросити дітей на кухню та попросити допомоги у приготуванні улюбленої страви. По черзі презентуйте кожен її інгредієнт. Потім поясніть дітям важливість кожного з них, щоб правильно приготувати страву на смак. Коли їжа готується, скажіть, що кожен член сім’ї, як і інгредієнт страви, відіграє важливу роль у належних сімейних стосунках – і ваша родина також має бути успішною й доповнювати та підтримувати одне одного. Заохочуйте близьких висловити свої почуття, поговоріть про те, як сім’ю можна згуртувати ще більше.

3. Їжте разом хоча б раз на день

У сучасному світі темп життя настільки швидкий, що важко зібрати свою сім’ю на сніданок або вечерю, особливо коли більшість їсть поза домом або перед телеекраном. Тим часом їжа дає можливість бути разом і покращувати спілкування одне з одним, що дуже важливо. Використовуйте цей час, щоб поговорити, поділитися своїм досвідом або новими ідеями. Сподіваємося, ви дослухаєтеся до цих порад – і зможете згуртувати родину.