1. Новини Закарпаття

Дерев'яні сходи в будинку

Дерев'яні сходи в будинку - прикраса житла.

Сходи в будинку - це функціональна конструкція , яка несе велике декоративне навантаження. Найкраще з таким завданням справляються дерев'яні сходи. Саме тому виготовлення сходів у Львові із унікального природного матеріалу - затребувана послуга.

Дерево - це екологічно чистий та  безпечний матеріал. І це є основним привабливим фактором при виборі дерев'яних сходів в будинок. Для виготовлення може використовуватися деревина різних порід дерев. Це дозволяє підібрати матеріал по природній текстурі відповідно до власних фінансових можливостей.

Особливості

За конструктивними особливостями дерев'яні сходи класифікуються на два види:

  • Маршові. Вони найбільш поширені. Їх особливість - поділ майданчиками сходових прольотів. Бувають одномаршеві варіанти.
  • Гвинтові. Конструкції, в основному, використовуються в умовах обмеженості простору або з естетичних міркувань. Незважаючи на зовнішню привабливість даний вид сходів малофункціональний. Крім того, для гарантії безпеки необхідно попередньо виконати точний розрахунок конструкції..

Для того, щоб гарантувати безпеку дерев'яних сходів при експлуатації необхідно врахувати всі обов'язкові вимоги при створенні конструкції. Сходинки в ній повинні бути товщиною не менше 70 см. У одному марші повинно бути 3-19 штук ступенів. Кут нахилу їх не повинен бути 50 °.

Вимоги до поручнів:

  • Висота - приблизно 90 см.
  • Відстань між стійками - приблизно 15 см.

Дизайн

 Дерев'яні сходи повинні обов'язково поєднуватися зі стилем загального інтер'єру приміщення. Більш того з їх допомогою можна зробити важливі акценти.

Класичні сходи, які відрізняються стриманістю в оформленні, вважаються універсальними та встановлюються найчастіше. Як правило, конструкції відрізняються стриманістю ліній та форм. В якості декоративного оформлення часто використовується різьблення.

Затребуваними також є сходи в інших поширених стилях:

  • Вікторіанському. Вироби відрізняються помпезністю та часто встановлюються в холах великих заміських будинків з метою підкреслити розкіш обстановки. Для прикраси використовується безліч різьблених стовпчиків, куль і фігур. Оптимальний матеріал для виготовлення - дуб.
  • Кантрі. Незважаючи на зовнішню «грубуватість» вироби виглядають стильно. Вони завжди стають головним елементом інтер'єру. Завдяки їм акцентується увага на простоті та затишку оселі.
  • Модерн. У виробах втілені сучасні тенденції моди. Для декору можуть використовуватися елементи, виготовлені з різних матеріалів: скла, пластику та ін. Будь яка підходяща до сучасного інтер'єру фантазія буде доречною.

Оптимальними матеріалами для виготовлення сходів в будинок вважається деревина модрини, бука, ясена та дуба. Вона відрізняється крім декоративності, високою щільністю та твердістю. Це гарантує підвищену стійкість до механічного зносу. Крім цього дані види дерева легко піддаються обробці, що дозволяє реалізувати найскладніші проекти.