1. Новини Закарпаття

Чому потрібно пити вітаміни осінюю

Якщо ви відчуваєте слабкість, але при цьому не втомлювалися, якщо у вас нема настрою, але нічого не сталося, можливо, вам просто не вистачає вітамінів?

Існує думка, що пити вітаміни потрібно лише навесні, після того як організм протягом зими приймав мало зелені, овочів та фруктів. Тому восени у слабкості та відсутності бадьорості шукають інші причини. Однак нестача вітамінів може статися й восени. Розберемося, які вітаміни краще приймати восени, аби почуватися енергійно, та як зрозуміти, що організму не вистачає вітамінів.

Як визначити авітаміноз

Втомлюваність та слабкість може бути викликана й іншими причинами, тому поспішати купувати в аптеці вітаміни, до того ж не розбираючись в них, не варто. Експерти вважають, що частіше люди потрапляють до лікаря з гіпервітамінозом (передозування), ніж ж авітамінозом (недостача). Тому аби не нашкодити своєму організму, давайте розберемося, як впливають вітаміни на організм людини і як визначити, що не вистачає саме вітамінів.

Фахівці вважають, що у наш час здоровій людині дістати авітаміноз вкрай важко, хіба що у зв’язку з монодієтою або суворою білковою дієтою. Але якщо авітаміноз все ж стається, то його симптоми:

  • Сонливість.
  • Часта зміна настрою.
  • Втомлюваність.
  • Блідість.
  • Дратівливість
  • Язви на язиці.

Які причини авітамінозу

Чи може бути так, що ви не експериментували з дієтами, але маєте перелічені вище симптоми і саме з причин авітамінозу. Так, може. Але скоріш за все це наслідок певних захворювань, які можуть бути пов’язані з нездоровим способом життя.

Підступність ситуації у тому, що шкідливим ми вважаємо лише куріння, споживання спиртних та інших шкідливих напоїв чи страв, та ще недостатню рухливість протягом дня. Та варто не забувати, що не менш шкідливим для організму є надмірне витрачання енергії, перевтомлюваність, хронічна відсутність здорового відпочинку. Щодо захворювань ми теж, буває, мало що про себе знаємо. Банальний дисбактеріоз може призвести до недостачі вітамінів. Особливо гостро це відчувається восени.

В таких випадках вітаміни приймати потрібно. Але грамотно. Адже якщо мова йде про захворювання, потрібен нагляд лікаря.

Поради щодо вибору та прийому вітамінів

У зв’язку з вітамінами виникає безліч питань: краще приймати вітаміни в таблетках чи у фруктах, які саме вітаміни приймати і в якому випадку, як підібрати вітаміни в залежності від типу діяльності людини.

Перш за все корисними будуть поради:

  • Будь-які комплекси вітамінів варто приймати лише за призначенням лікаря.
  • Розрізняйте жиророзчинні та водорозчинні вітаміни – їх не слід приймати разом.
  • Якщо вживаєте пребіотики, вживайте їх окремо від вітамінного комплексу.

В цілому людині при різних типах діяльності потрібні різні групи вітамінів. При розумовій діяльності – це група В (продукти чи добавки), при заняттях спортом більше потрібні мікроелементи – калій і натрій.

Слід бути край обережними, приймаючи вітаміни групи D, вони можуть викликати надмірність кальцію, що небезпечно.

Восени людині потрібно різноманітне харчування – овочі, фрукти, горіхи. Намагайтесь їсти потроху усього та не перевтомлюватися.