1. Новини Закарпаття

Якою була найдовша у світі піца?

У людей різні захоплення: одні люблять читати книги, інші збирають марки, а хтось зосереджує свої зусилля на встановленні рекордів. Іноді вони ризиковані, часом – просто кумедні. Ми поділимося з вами кількома рекордами, які пов’язані з піцою. А поки ви можете замовити її та поласувати смачною стравою у зручний для вас час, адже працює доставка їжі цілодобово у Івано-Франківську.

Найдовша піца у світі

Сьогодні існує багато різних видів піци. Ви можете поласувати італійською стравою, яка вам до смаку, не виходячи з дому. У цьому допоможе LA П'ЄЦ – найкраща піца у Івано-Франківську. Страва має діаметр 30 см – і цього цілком достатньо, щоб сповна наїстися двом людям. А от в Америці кілька років тому встановили справжній рекорд щодо розміру піци.

Це відбулося 10 червня 2017 року в штаті Каліфорнія. Виготовлена піца мала довжину 1 930,39 м. Звичайно, спекти такий величезний шар тіста не могла одна людина, саме тому в проекті брали участь кілька компаній і десятки приватних осіб.

Величезну піцу виготовили ​​з 8 тонн тіста, витратили майже 2,5 тонни томатного соусу та 1,5 тонни сиру моцарела. Процес приготування тривав 40 годин (із подальшим випіканням ще 14 годин). Коли піцу виміряли та визнали світовим рекордом, її нарізали (що також було теж своєрідним подвигом) та роздали місцевим благодійним організаціям.

Раніше рекорд належав італійцям, які пекли піцу в Мілані довжиною майже 1,6 км. Шістдесят пекарів за 24 години приготували величезний шар тіста, який був більшим за попередній на понад півкілометра. Для приготування страви шириною 45 сантиметрів і довжиною 1595 метрів було використано 1,7 тонни борошна, 50 кг базиліка, 2 тонни томатного пюре і 1,5 тонни моцарели.

Перш ніж рекорд встановили італійці, він належав полякам. Найдовша страва була створена на лугах Кракова, а захід організували мережа Makro Cash&Carry та ресторан Magillo. Для виробництва використали 3,5 тонни борошна, 1,5 тонни томатного соусу та 1,6 кг моцарели. Понад двісті кухарів працювали вісімнадцять годин.

Величезний стіл, на якому було зроблено тісто, мав довжину понад кілометр. Вона приблизно така ж, як і найдовша польська піца, розміром рівно 1010 метрів і 28 сантиметрів. Коли тісто було приготоване, а інгредієнти розкладені, страву поклали до локомотивної печі, яку підготували спеціально до цього випадку.

Поляки тримали рекорд кілька років, поки його не перевершили італійці. Нові власники не встигли насолоджуватися своїми досягненнями занадто довго, але дуже ймовірно, що ця честь незабаром знову опиниться в їхніх руках. Зрештою, немає більш досвідчених у приготуванні смачної піци, ніж італійці. Та доставка LA П'ЄЦ зможе позмагатися з ними, адже використовує традиційну італійську рецептуру.

Доставка піци – світовий рекорд

Більшість споживачів живуть у містах, що дозволяє відносно швидку доставку. Найчастіше вже за 15-45 хвилин після оформлення замовлення до нас прибуває кур’єр. Однак не кожен може дозволити собі такий комфорт, наприклад, мешканці ескімоських поселень на Алясці, живуть 800 км від найближчої піцерії. Доставка здійснюється за допомогою літака, та важко розраховувати на те, що страва приїде свіжою та ароматною.

Тепер ви знаєте про різні рекорди, пов’язані з піцою. Можливо, це надихне вас поласувати цією стравою найближчим часом.