Килими – найдавніше покриття, яке завжди асоціювалося з теплом, домашнім затишком, комфортом. Вироби прийнято використовувати для оформлення підлог та стін в квартирі. Та якщо в давнину ворсисті покриття використовували тільки для збереження тепла в приміщенні, то сучасні дизайнери дають багато порад як можливо вдало килими купити і при цьому зекономити на оформленні житлових кімнат й комерційних приміщень.
Різновид
Вишукана продукція в усі часи вважалася ознакою гарного смаку, достатку, респектабельності. Величезний асортимент дозволяє підібрати виріб з урахуванням його особливостей, властивостей та власних уподобань. Товар класифікують за:
- Особливостям виробництва. Машинне виготовлення передбачає використання спеціального обладнання, яке здатне з найтонших натуральних й синтетичних ниток виготовити за добу до 2–2,5 тисяч метрів покриття. Машинна технологія дозволяє отримувати вироби виняткової якості. Ручне виробництво дозволяє получити унікальний товар, який відрізняться оригінальністю, індивідуальністю, неповторністю. На одну одиницю майстер витрачає до 2–3 місяців, часто навіть більше.
- Матеріалом. Особливим шиком визнані килими, створені з натуральної вовни й шовку. Та якщо перші повністю відповідають класичному дизайну, то другі виробляють з коконів тутового шовкопряда. Шовкові нитки відрізняються трикутним перетином, який особливим чином заломлює світло. Поверхня переливається, створює приголомшливі ефекти. Не менш популярні вироби, який створюють з віскози, поліаміду та поліестеру. Це недорога, але якісна продукція.
- Структурою ворсу. У каталозі представлені килими петельні й стрижені. У першому випадку структура складається з петель однакової довжини, множинні елементи дозволяють виткати об'ємний малюнок. Розрізний або стрижений ворс може бути середнім, коротким, довгим. Популярністю користуються покриття типу саксоні (кручена пряжа), велюр (оксамитова структура), фрізе (скручений ворс).
Особливу увагу при виборі приділяють виробнику. Асортимент великий – в каталозі представлені килими з Пакистану, Китаю, Нідерландів, Індії, Тибету, Персії, Афганістану, Аравії та інших країн.
Правила вибору
Щоб покупка була вдалою, звертають увагу на:
- Особливості приміщення. Для прихожих, залу, загальних кімната часто вибирають штучні вироби, для спалень, дитячих – натуральні.
- Колір та малюнок. Для світлих кімнат підійде темна та яскрава продукція, але краще вибирати покриття приємних теплих тонів.
Додатково оцінюють дизайн – не виходять з моди класичні поєднання французького стилю – з бароковим орнаментом, квітковими арабесковими мотивами. Модними визнані моделі з штучно зістареним малюнком, які немов вигорають на сонці.
Читайте також:
- Дев'ять годин планових: де закарпатцям відключать світло вже завтра й чи будуть графіки ще сьогодні?
- Земляна зірка - незвичний гриб: на що полюють закарпатці в морозних лісах? (ФОТОФАКТ)
- Перший і останній штурм: окупант розкрив жахи війни в російській армії
- На деревах й під снігом: скляне чудо у закарпатських лісах. Людей тягне магнітом (ФОТО)
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Як перевірити авто за номером перед покупкою та ді...
Ця стаття є гайдом, як правильно перевір...
27.09.2024 16:24 38 0 Новини партнерів