1. Новини Закарпаття

Кращий подарунок молодій сім'ї: як вибрати перший набір столового посуду?

Весілля, новосілля або просто рішення жити разом - все це зближує двох людей. І найкращим приводом привітати їх буде практичний і корисний подарунок, який точно стане в нагоді в побуті. Для молодої сім'ї найвдалішим презентом вважається набір посуду - всього того необхідного, що може стати в нагоді на перших порах. За допомогою експертів майданчику з продажу товарів в інтернеті Shafa.ua ми вирішили розібратися докладніше, що ж має входити в перший набір столового посуду, і за якими критеріями його потрібно вибирати.


Що повинно входити в столовий набір?


Якщо ви плануєте зробити подарунок молодій парі, пам'ятайте, що спільне приготування і прийом їжі в період зародження нової сім'ї, - один з найважливіших етапів. Тому і столовий посуд варто вибирати якісний, довговічний і, звичайно ж, привабливий з естетичної точки зору. Оптимальним вибором буде набір тарілок на 6 персон, так як до молодих часто будуть заходити рідні або друзі.
В обов'язковому порядку необхідний набір тарілок з 4 різних предметів:

  • Десертна тарілка (іноді її також називають пиріжковою) - невелика по діаметру, до 15 см, плоска, округла або овальна;
  • Закусочна тарілка - також плоска, але більше за діаметром, близько 20 см, округла;
  • Тарілка для основного блюда - також плоска, але ще більшого діаметру, ніж закусочна, на неї зручно викласти гарнір і основне блюдо;
  • Супова тарілка - глибока піала або широка, але теж поглиблена тарілка для перших страв; тут можна виходити з того, яка буде більш зручною і звичною.


До цього базового набору для прийому їжі добре б додати великі тарілки для застілля. Так при прийомі гостей на столі не буде різнобою в дизайні посуду. Виберіть в тому ж стилі велику плоску тарілку для холодної нарізки і закусок, салатницю, велику супницю. Ідеально, якщо набір столового посуду доповниться також столовими приборами на 6 осіб - це ножі, виделки і ложки. При бажанні можна також докупити чайний або кавовий сервіз або набір келихів і склянок.


Як вибрати матеріал столового посуду?


Від матеріалу, з якого виготовлений посуд, буде залежати його міцність, довговічність і зручність використання. Визначтеся, який саме подарунок ви збираєтеся зробити молодій сім'ї. Якщо це буде посуд для урочистих застіль, він повинен бути вишуканим, розкішним, красивим і витонченим. Якщо це варіант для повсякденного використання, краще всім цим критеріям віддати перевагу практичність і універсальність.

  • Кераміка буде самим практичним варіантом. Так, вона не дуже тонка, але зате і набагато міцніша, ніж інші матеріали для виготовлення посуду. Кераміка може бути найрізноманітнішою, особливо популярні сьогодні красиві різнокольорові тарілки, покриті емаллю - вони прикрасять будь-яку кухню, а забарвлення можна підібрати під будь-який дизайн.Також кераміку цінують також за натуральність і екологічність, безпечність для здоров'я.
  • Скло - також відмінний варіант для повсякденного застосування. Намагайтеся вибирати більш міцне і товсте скло, обов'язково термостійке, яке не боїться перепадів температури. Дуже популярні для кожного дня класичні набори тарілок з простим дизайном без декору, білого кольору - вони впишуться в будь-яку кухню і підійдуть навіть для застілля. Дуже подобаються багатьом також комплекти з прозорого небиткого скла.
  • Фарфор підійде для урочистих застіль. Якщо вибирати гарний і якісний комплект посуду з порцеляни, він буде недешевим, але зате він додасть святковості будь-якому вечору або прийому гостей. Фарфор досить крихкий, а тому поводитися з ним треба дуже обережно.
  • Фаянс - це більш дешевий аналог порцеляни. Він такий же тонкий і красивий, відрізняється щільністю матеріалу і білизною, але набагато менш міцний і менш довговічний. Фаянс крихкий і може з легкістю розколотися від різких перепадів температури. В цілому, фаянс вимагає особливого догляду і сьогодні не відрізняється великою популярністю серед споживачів, теж не підійде для повсякденного застосування.

Що стосується дизайну та декору набору столового посуду для молодої сім'ї, добре, якщо ви будете знати хоча б приблизно, в якому стилі оформлена їх квартира, їдальня або кухня. Якщо ви не знаєте таких подробиць, вибирайте класичні варіанти з білої кераміки або прозорого скла традиційних форм - точно не прогадаєте!