1. Новини Закарпаття

Як правильно обрати електричну теплу підлогу?

На сьогодні, на ринку представлено, досить широкий вибір електричної теплої підлоги – від бюджетних рішень до продукції преміальних виробників. Зрозуміло, що від правильності вибору, залежить ефективна робота системи підігріву підлогу. Слід розглянути основні чинники, котрі слід враховувати при виборі.

В першу чергу, слідви значитись в якому режимі буде експлуатуватись електро підлога: в режимі комфортного чи основного джерела тепла. В першому випадку, електрична підлога може мати потужність в межах від 150 до 160 ват на квадратний метр. Монтується безпосередньо в зонах, де необхідно отримати комфортну температуру поверхні підлоги. В даній ситуації, в залежності від типу фінішног опокриття підлоги, наявності можливості залити стяжку, вид рекомендованого типу електропідлоги може бути різним. Якщо монтаж буде здійснюватися в слой цементної стяжки – слід обрати нагрівальний дріт, стандартної потужності, близько 15 ват на погонний метр. Якщо підкахель – нагрівальний мат, потужністю близько 150 – 160 ват, на погонний метр. Якщо під ламінат або паркет – інфрачервону плівку або спеціальний гріючий мат.

Інша ситуація, коли тепла підлога буде єдиним, основним джерелом тепла в приміщенні. В даному випадку, потужність системи повинна складати, не менш ніж 180 ват на квадратний метр. Площа на якій змонтована така система, повинна становити не мнеш ніж 70 – 80 %, від загальної площі приміщення. В даному випадку, солід обирати з кабельних систем обігріву та разом з ними використовувати керамічну плитку, якості фінішного покриття підлоги. Слід звернути увагу, на нагрівальний дріт підвищеної потужності, або ж змонтовати дріт стандартної потужності таким чином, щоб потужність у перерахунку на квадратний метр, складала не менш ніж 180-200 ват. Якщо мова йде про монтаж, системи обігріву, безпосередньо в шар плиткового клею, варто звернути увагу на нагрівальні мати потужністю 180 – 200 ват, на один квадратний метр.

Існує хибна думка, що електрична тепла підлога це дороге інженерне рішення. Можливо, це було так в перші роки, появи даних систем на українському ринку. Однак, в останні роки, представлений гіркий вибір різноманітних рішень, в тому числі в бюджетному сегменті. Мова йде про продукцію, як вітчизняних так і європейських виробників. На всю електричну теплу підлогу, надається гарантія від виробника, терміном 15 до 20 років.