Часи настали нелегкі, багато людей втратили робочі місця, можливість повноцінно займатися бізнесом і отримувати звичний рівень доходу.
Дзвінки з банку, повідомлення від кредиторів, зростаюча кредитна заборгованість, прострочені комунальні платежі, несплачені податки - це об'єктивна реальність багатьох українців сьогодні. Не маючи можливості вносити платежі, позичальник розуміє, що борг зростає, як лавина, але виходу з ситуації, що склалася, не бачить.
Беручи до уваги той факт, що рівень безробіття дуже високий і не зрозумілі терміни завершення карантину та кризи, позичальник просто потрапляє в ситуацію, на перший погляд, безвихідну. Але це тільки на перший погляд.
Слід зазначити, що в жовтні 2020 року закінчується мораторій на стягнення майна по валютних кредитах.
Редакції сайту «Голос Карпат» вдалося поговорити з адвокатом юридичної компанії «Law & Finance», Покоєвичем Андрієм Олексійовичем (досвід роботи на керівних посадах в банках, в тому числі фінансових установах, 15 років) про оптимальні можливі шляхи виходу з кредитного рабства.
- Андрію Олексійовичу, поясніть, яким чином можна вирішити проблему з банками і кредиторами?
Єдиний спосіб, який гарантує можливість розгляду реструктуризації існуючого боргу або його повне скасування - це процедура банкрутства фізичних осіб та ФОП (фізичних осіб - підприємців).
Це спосіб, який дозволить цивілізовано і правомірно позбутися погроз і наполегливих дзвінків колекторів та представників інших фінансових установ. Це означає, що є шанс реструктуризувати або повністю списати заборгованість (у разі неможливості її повного погашення позичальником).
- Що робити, якщо кредитори тероризують боржника і погрожують йому?
З того моменту, коли почалася процедура оформлення банкрутства фізичної особи або підприємця, вводиться мораторій на переслідування кредиторами. Тобто, боржника більше не потурбують, а якщо знову почнуть писати або теефонувати, то це трактуватиметься як порушення закону.
- Розкажіть, як у цьому випадку може допомогти адвокат з питань банкрутства?
Для початку потрібно проаналізувати поточну ситуацію стосовно боргів фізичної особи або підприємця (позичальника). Звісно, кожен випадок слід розглядати індивідуально. До уваги беруться боргові зобов'язання перед усіма кредиторами: банками, фізичними і юридичними особами, в тому числі по поруках. Це може бути застосовано і до приватних позик. Також до уваги беруться: борги по комунальних платежах, заборгованість перед постачальниками, орендодавцями, податки і боргові зобов'язання перед пенсійним фондом.
Після аналізу фінансової ситуації боржника ми визначаємо стратегію щодо врегулювання боргів. Якщо у позичальника відсутня можливість погашення боргу, можна домогтися повного його списання.
Наступний етап - це правильне складання процесуальних документів для суду. Це надзвичайно важливо для позитивного результату справи.
За допомогою підтримки адвоката з питань банкрутства фізичних осіб можна уникнути нескінченних черг в судах і плутанини з документами, адже в подібній ситуації потрібно діяти чітко і без зволікань.
Юридична підтримка на всіх стадіях процедури банкрутства фізичних осіб не просто бажана, а скоріше необхідна.
- Андрію Олексійовичу, а якщо в позичальника у власності є, наприклад, квартира або будинок, який ризик того, що її доведеться продати, щоб розрахуватися з кредиторами?
Це, до речі, один з найважливіших моментів. Єдине житло, яке перебуває у власності позичальника, жодним чином, згідно закону, не підлягає реалізації з метою погашення боргу перед кредиторами, але тільки якщо боржник проходить в цей час через процедуру банкрутства.
Тобто, це єдиний законний спосіб уберегти своє житло. У цьому питанні краще не зволікати. Якщо боржник вчасно не звернувся за юридичною допомогою, він дійсно може втратити свій будинок або квартиру. На цьому моменті слід зробити головний акцент. Люди повинні знати свої права і мають право на юридичний захист.
З жовтня 2020 року закінчується мораторій на стягнення фінансовими установами за валютними кредитами. Банки та інші фінансові установи зможуть конфіскувати майно боржників, тому зволікання у вирішенні своїх фінансових проблем може обійтися дуже дорого, в тому числі це може призвести до втрати нерухомості.
- У важкому фінансовому становищі зараз не тільки фізичні особи, а й підприємці, власники бізнесу. Процедура банкрутства може бути застосована і в їхньому випадку?
Так, звичайно, фізичні особи - підприємці (ФОП), які внаслідок фінансових труднощів і кризи не можуть розплатитися з кредиторами (у тому числі по валютних кредитах), так само можуть підлягати під особливу процедуру реструктуризації боргу. Простіше кажучи, фізичні особи і підприємці мають право протистояти незаконним погрозам кредиторів і захищати свої права. Борги можуть бути не тільки перед банками і кредитними організаціями, а й перед державними і комунальними службами, юридичними та приватними особами.
- Як ця процедура відбувається на практиці? З чого слід почати людині, яка потрапила у фінансову пастку і щодня отримує дзвінки та повідомлення з вимогами платити по рахунках? Це ж величезний стрес для людини і така напруга може мати серйозні наслідки для фізичного і психологічного здоров'я.
Для початку потрібно заспокоїтися. Проблема з боргами перед кредиторами може бути вирішена, а ось здоров'я повернути буває набагато складніше.
Потрібно відразу звернутися за консультацією до юриста, в ході якої позичальник отримає всі необхідні рекомендації щодо спілкування з кредиторами і подальшого плану дій.
Наступний етап - підготовка всіх необхідних документів і подання заяви до суду.
На всіх стадіях проходження процедури з питань банкрутства команда адвокатів «Law & Finance» забезпечує повну юридичну допомогу і підтримку позичальнику. Це стосується також переговорів з кредиторами і представниками різних фінансових організацій. Інакше кажучи, у позичальника з'являється свій фінансовий керуючий, який вирішує всі питання по боргових зобов'язаннях.
По закінченню процедури банкрутства суд виносить рішення про звільнення позичальника від зобов'язань перед кредиторами або про реструктуризацію боргу.
Слід розуміти, що реструктуризація боргу - це можливість знайти компроміс між позичальником і кредитором, домовитися про поступовий і комфортний, для обох сторін, графік і розмір платежів по заборгованості. Головним чином, виходячи з реальних фінансових можливостей платника на даний момент часу. Або ж домогтися повного скасування боргу, в разі неможливості його погашення з певних причин.
Процедура банкрутства дозволить позбутися боргового ярма і почати все з нової сторінки.
Є ситуації, коли зволікання може коштувати надто дорого.
Це саме така ситуація.
Консультацію з адвокатом по питаннях банкрутства фізичних і юридичних осіб можна отримати за телефоном:
067 240 07 18 - Андрій Олексійович Покоєвич
097 284 84 22 – Артем Олексійович Покоєвич
Читайте також:
- Дев'ять годин планових: де закарпатцям відключать світло вже завтра й чи будуть графіки ще сьогодні?
- Земляна зірка - незвичний гриб: на що полюють закарпатці в морозних лісах? (ФОТОФАКТ)
- Перший і останній штурм: окупант розкрив жахи війни в російській армії
- На деревах й під снігом: скляне чудо у закарпатських лісах. Людей тягне магнітом (ФОТО)
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Як перевірити авто за номером перед покупкою та ді...
Ця стаття є гайдом, як правильно перевір...
27.09.2024 16:24 38 0 Новини партнерів