1. Новини Закарпаття

Що варто знати, орендуючи автомобіль?

Оренда автомобіля може знадобитися у різних ситуаціях. Це можуть бути невідкладні справи, організація якихось заходів або трансфер під час мандрівки. Щоб бути задоволеними послугами відповідних компаній, варто зважати на багато нюансів. Незалежно від того, це оренда авто в Івано-Франківську чи за кордоном, ви будете задоволені поїздками, якщо відповідально поставитеся до прокату.

На що звернути увагу?

  • Після повернення автомобіля вимагайте перевірити його стан разом зі звітом і документами. Коли ви за кордоном, запитайте документ зрозумілою вам мовою (якщо це можливо).

  • Після оренди не видаляйте фотографії з оглядом автомобіля протягом деякого часу. Можливо, вони все-таки будуть корисні у разі, якщо виникнуть проблеми.

  • Слідкуйте за операціями на вашій кредитній картці. Якщо блокування (депозит) зникне з карткового рахунку або вся його частина зібрана як компенсація шкоди, негайно втручайтеся: зв’яжіться з орендною компанією й попросіть роз’яснення та повну документацію (враховуючи фото) передбачуваної шкоди. Якщо це компанія-посередник, зверніться також до відділу, який обслуговує клієнтів.

  • Дізнайтеся, де розташована найближча АЗС, враховуючи локацію, де орендуєте автомобіль. Якщо ви закордоном, варто дізнатися середню ціну бензину та дизеля в регіоні. Часом краще, щоб ви самі заправили авто, а не вибрали варіант із баком, уже повним палива.

Що може впливати на ціну оренди?

Якщо авто орендується на дуже короткий термін, це не завжди вигідно. Однак елементів, які можуть вплинути на ціну оренди автомобіля, є значно більше, і це завжди варто пам’ятати.

  • Дата

Травень, свята, пік сезону відпусток, вихідні та багато інших періодів, коли туристи приїжджають у найгарніші місця – це прекрасна можливість для орендних компаній трохи підняти ціни. Чим більше охочих, тим вища вартість послуг, тому якщо ви бажаєте орендувати дешевий автомобіль, добре подумайте про дату відправлення.

  • Час від бронювання до оренди

Звичайно, є пропозиції в останню хвилину, але зазвичай чим раніше ви забронюєте автомобіль, тим більше заощадите. Річ не в тому, що орендні компанії збільшують ціни ближче до дати подорожі, а в тому, що пропозицій стає все менше. І чим менший вибір, тим важче вибрати гарну можливість.

  • Обладнання

Різні ціни будуть застосовуватися до автомобіля з механічною коробкою передач і з автоматичною. Перші зазвичай дешевші. Крім того, буває платна навігація, тому пам’ятайте, що ви можете завантажувати карти на свій телефон і користуватися ними навіть без доступу до інтернету.

  • Час

Найчастіше ми резервуємо машину на цілу добу – з 10.00 до 10.00 наступного дня. Тим часом у деяких компаніях, якщо зменшити оренду на одну годину, може знизитися і ціна. Тому, якщо можливо, спробуйте пошукати автомобіль із 10.00 до 9.00, з 14.00 до 13.00 тощо.

  • Модель авто

Наприклад, Ford Mustang буде дорожчим за Fiat 500, тому варто подумати, який автомобіль вам насправді потрібен. Найкраще керуватися мріями про те, на чому вам хочеться їхати, а здоровим глуздом – важливо адаптувати машину до місцевості, кількості людей і обсягу багажу. Як правило, менші автомобілі швидше «зникають» в орендної компанії, тому при бронюванні в останню хвилину їхній вибір може бути обмежений.

Зважайте на те, що кожна компанія має свої правила. На ціну також можуть впливати такі обмеження як кілометрові межі, правила щодо кількості водіїв, страхування тощо. Врахуйте всі нюанси, щоб оренда автомобіля залишила лише приємні спогади.