Спосіб обробки молока впливає на корисність натурального продукту та його смакові якості.
Молоко - це смачний і корисний натуральний продукт. Але парне або незбиране молоко сьогодні можна спробувати, тільки проживаючи в сільській місцевості. Вважається, що такий продукт має максимальну корисність. Але в силу різних інфекційних загроз реалізовувати його без відповідної обробки забороняється. Молочна ферма повинна мати сучасне обладнання, яке гарантує високу якість продукції.
Перед тим як молоко потрапляє на прилавки магазинів його обробляють різними способами. Від вибору технології залежить смак продукту і його корисні властивості. Завданнями молокозаводів при виробництві молока для споживачів є наступне:
- Максимальне збереження корисних речовин і природних смакових якостей.
- Знищення шкідливих мікроорганізмів, здатних завдати шкоди організму людини.
- Забезпечити тривалий термін придатності продукції.
За способом обробки молоко класифікується на такі види:
- Пастеризоване. В цьому випадку протягом певного часу проводиться теплова обробка продукту при температурах нижче 100° С. Пастеризація зберігає поживність молока та знищує мікроби. Даний вид молока може зберігати смакові якості в холодильнику до 5 днів.
- Стерилізоване. В даному випадку теплова обробка передбачає підвищення температури вище 100С. Це гарантує повне знищення мікроорганізмів, грибкових ферментів. У результаті такої обробки термін придатності молока збільшується до 6 місяців. При цьому немає необхідності застосовувати будь-які консерванти.
- Ультрапастеризоване. Даний спосіб обробки передбачає вплив високих температур на продукт протягом короткого часу. Технологія полягає в тому. що молоко витримують при температурі 135-145 ° С протягом 3-4 секунд, а потім швидко охолоджують до 4-5 ° С і відразу розфасовують. Це дозволяє вбити всі мікроорганізми, максимально зберігши корисність і поживність продукту. Термін його придатності складає 6-8 тижнів. Після даної обробки молоко не прокисає навіть при кімнатній температурі. Препарат не прокисає, а згодом просто стає гірким.
Найвищою якістю і максимальною харчовою цінністю відрізняється добірне молоко. Такий продукт підлягає виключно пастеризації.
Читайте також:
- Будинок - привид чи полтергейст?: що за історія лякає жителів про одну із будівель у Закарпатській громаді?
- Дев'ять годин планових: де закарпатцям відключать світло вже завтра й чи будуть графіки ще сьогодні?
- Земляна зірка - незвичний гриб: на що полюють закарпатці в морозних лісах? (ФОТОФАКТ)
- Перший і останній штурм: окупант розкрив жахи війни в російській армії
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Як перевірити авто за номером перед покупкою та ді...
Ця стаття є гайдом, як правильно перевір...
27.09.2024 16:24 38 0 Новини партнерів