1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Житель Ясіня Бейла Франц на старенькому УАЗі очищає від сміття витоки Чорної Тиси

11.03.2020 20:06 Новини партнерів Ексклюзив Голос Карпат

Ініціативу закарпатця підтримали волонтери та організатори ПЕТ Кубка Тиси, які до цього часу займались очищенням ріки від побутових відходів лише на території Угорщини.

Ініціативу закарпатця підтримали волонтери та організатори ПЕТ Кубка Тиси, які до цього часу займались очищенням ріки від побутових відходів лише на території Угорщини.

“Уже в перші п’ять днів до акції долучились понад 400 свідомих громадян, які за цей короткий період зібрали близько 3 мільйонів форинтів,- розповів сьогодні, 11 березня, популярній телепрограмі М1 виконавчий директор заходу Жолт Томаш.- Це вдвічі більше, ніж планувалось.”

Громадський діяч наголосив, що збирання коштів не припинили, воно продовжується, бо хотіли б придбати для Бейли Франца більш сучасну вантажівку, ніж його старенький УАЗ, якому більше років, ніж його господарю. Транспортний засіб часто потребує ремонту, а це значно гальмує роботу.

До тепер угорці “прибирали” Тису та її береги від сміття, в основному пластикових пляшок, на власній території. Нині ж прагнуть долучитися до цих робіт на Закарпатті, у витоків ріки. Із зібраного таким чином матеріалу мають намір виготовляти спеціальні тисянські пластикові човни.

“Окрім Тиси, наші ентузіасти нинішнього року планують включитися і в очищення ще однієї річки - Бодроги, до якої багато сміття потрапляє з Латориці,” - розповів Жолт Томаш.

Відеоролик про все це показали на порталі hirado.hu.

Нагадаємо, жителі гірського містечка в Закарпатті обурені горами сміття, які скидають односельці (ФОТО)

Читайте на ГК:"Три постріли сповістили, що тут навіки спочиватиме Герой": на Рахівщині попрощалися із загиблим захисником (ФОТО)
Читайте на ГК:"Востаннє додому...": закарпатці навколішки зустріли полеглого Героя (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Смертельна пастка: 83-річний закарпатець загинув у полум’ї свого будинку (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська