1. Новини Закарпаття

Що подивитися в Дніпрі

Присвятіть мiсту пару днів, і ви зрозумієте, що Дніпро сповнений таємниць і цікавих місць, куди захочеться прийти знову і знову. Отже, топ 20 місць, які обов'язково потрібно відвідати в Дніпрі.

Річка Дніпро і Набережна

Не дивно, що річка Дніпро є основною визначною пам'яткою міста. Це його гордість, адже набережна розкинулася більш ніж на 23 кілометри, це найбільша протяжність у всій Європі. Цікаво, що аж до середини минулого століття тут розташовувалися склади, невеликі фабрики, а от місць для відпочинку не існувало зовсім. Проте, саме тоді берег був укріплений бульваром, була створена Набережна і паркова зона.

Зараз Набережна - улюблене місце для прогулянок жителів і гостей міста, особливо красиво тут в темний час доби. Уздовж річки багато невеликих ресторанчиків і кафе, всілякі скульптури, пам'ятники і арт - об'єкти. А ще тут розташована унікальна пам'ятка міста - лава закоханих, довжиною 50 метрів. Посидіти на ній може кожен охочий. Багато пар приваблює ця лава і встановлене поруч дерево щастя. А ще на Набережній встановлено унікальний фонтан «Білий лебідь».

Монастирський острів

Монастирський острів легендарне місце в Дніпрі. Вперше про нього згадано в літописах датованих 1880 роком. Свою назву острів отримав на честь монастиря візантійців, закладеного тут ще в 9 столітті. З містом острів з'єднує канатна дорога і пішохідний міст. Причому міст є улюбленим місцем молодят. Тут за традицією закріплюють замочки щастя.

З оглядового майданчика острова відкривається чудовий вид на місто. Внизу є можливість насолодитися штучним водоспадом, парком відпочинку і пляжем. У 1958 році на острові зведено пам'ятник Тарасу Шевченку. До цього дня він найбільший на території всієї України.

Але перлиною острова є побудований в 1999 році храм Святого Миколи. До речі його купол і навіть частина білосніжних стін видно з багатьох точок міста.

Катеринославський бульвар

Хоча, бульвар відносно молодий, він став популярним місцем відпочинку і прогулянок городян і туристів. Пішохідна зона в центрі Дніпра багата на ресторани, кафе, магазини і закусочні. Особливо гарний бульвар ввечері, коли вулиця освітлена ліхтарями і відблисками вітрин. Унікальність бульвару надають кам'яні лавочки. А на одній з них сидить бронзовий бізнесмен. Згідно з повір'ям, якщо посидіти біля скульптури на колінах - до швидкого одруження. А якщо потерти його сигару, то це до багатства.

Центр «Менора»

«Менора» - це єврейський комплекс, найбільший у всьому світі. Мета центру, відродити єврейську громаду і прищепити народу толерантність до яких би то ні було національностей. Займає центр п'ятдесят тисяч квадратних метрів, складається він з семи веж, а приміщення всередині оброблені єрусалимським каменем.

Комплекс включає в себе центри дозвілля і освіти, готель, хостел, ресторан, тут розташований найбільший в країні банкетний зал, конференц-зал. Тут же розташований «Синай» - концертний зал і музей. Менора проводить цікаві екскурсії та концерти. Так само є можливість піднятися на оглядовий майданчик. Якщо ви будете в Дніпрі проїздом навіть на один день, обов'язково відвідайте це унікальне i цікаве місце.

Адреса: вул. Шолом-Алейхема, 4
Телефон: +380 56 717 7000
Графік роботи: пн, вт, ср, чт, нд 9:00-17:00

Аерокосмічний музей

У 1996 році відбулося відкриття аерокосмічного музею єдиного в Україні. У музеї безліч справжніх експонатів, таких як ракети, супутники та навіть космічні станції. Тут буде цікаво всім, незалежно від статі і віку.

Адреса: пр. Гагаріна, 26
Телефон: 056 713 5881
Графік роботи: щодня, 8:00-20:00

Музей машини часу

У 2014 році в Дніпрі відбулося відкриття технічного музею під назвою «Машини часу». Експозиції віднесуть відвідувачів в минуле. Тут можна побачити легкові автомобілі, вантажівки, мотоцикли, трактори і іншу техніку минулих років. Особливо тонко передають атмосферу старовини заправні колонки, родом з СРСР, телефонні апарати та інші атрибути минулої епохи.

Адреса: вул. Мандриківська, 44
Телефон: 056 372 5586
Графік роботи: щодня, 10:00-18:00

Більше цікавих місць, які обов'язково потрібно відвідати в Дніпрі ви знайдете тут: kvartirant.dp.ua/see-dnipro.html