1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Тонкощі вибору та купівля б/в сівалки

97
Без регіону (не видаляти!)

Тонкощі вибору та купівля б/в сівалки

Коли не вистачає коштів на купівлю нової техніки, а масштаби ділянки потребують механізації робіт, багато фермерів та аграріїв починають розглядати купівлю б/в агрегатів. Техніка, що була у використанні дозволяє суттєво зекономили, але потребує зваженого підходу до покупки.

Вторинний ринок сівалок представлений широким асортиментом марок і моделей. Серед такої величезної кількості пропозицій можна знайти агрегат, що повністю відповідатиме потребам не лише за технічними характеристиками, але й за ціною. При купівлі варто враховувати не лише специфікациї конкретної сівалки, але й її технічний стан, адже існує ризик купити відвертий металобрухт.

 

Визначаємось з потребами щодо сівалки

Щоб не розгубитися в надширокому асортименті техніки в першу чергу варто визначитись, з умовами та цілями використання сівалки:

  • Технологія посіву. Для кожної технології існують відповідні агрегати. Наприклад, якщо шукати сівалку прямого висіву за технологією ноу-тілл, то підійдуть лише ті агрегати, які здатні різати рослинні залишки і багато пропозицій відпадуть самі собою. Звичайна сівалка не може працювати якісно по товстому шару рослинних залишків чи на твердому сухому грунті.
  • Кліматична зона. Для використання на надмірно зволожених ділянках і на сухій землі необхідні кардинально різні агрегати, цей фактор обов'язково необхідно враховувати під час підбору.
  • Сфера застосування. Цілі використання сівалки у кожного аграрія та фермера будуть різними. Комусь необхідно підсівати траву, комусь здійснювати прямий висів пшениці після соняшника, а декому потрібен 100% ноу-тілл.
  • Рельєф і площа ділянки. Сівалка повинна відповідати рельєфу і розмірам поля. Не має сенсу купувати велику 11-метрову сівалку для фермерського господарства площею 400 га. Середні 4-5-метрові сівалки придатні для площ до 800 га, не потребують значних витрат, потужного трактора, і зручні у використанні.
  • Трактор. Для сучасних сівалок необхідні такі ж сучасні трактори з відмінною гідравлікою, тож підбирати найновіші моделі до старенького трактора просто безглуздо.
  • Надійність та ремонтопридатність. Чим простіша техніка, тим вона витриваліша і тим легше її настроювати та обслуговувати. Важливо мати легкий доступ до всіх вузлів та деталей. Також варто враховувати, що сівалки прямого посіву витримують значно більші навантаження на раму та робочі деталі, аніж техніка призначена для традиційної технології висіву.

Чим більше нюансів буде враховано при виборі, тим більше шансів, що б/у сівалка прослужить своєму новому власнику довго, та не вийде із ладу у самий відповідальний момент.

Як не купити кота в мішку

Шукати та купувати вживану техніку зручно на спеціалізованих агропорталах та дошках оголошень. На «Agro-Ukraine» можна знайти прямі пропозиції з продажу техніки як від фермерів України, так і від постачальників, які привозять агрегати з інших країн в ідеальному технічному стані.

Щоденно онлайн майданчик «Agro-Ukraine» відвідує понад 30 тисяч продавців та покупців із усіх куточків країни, а дошка оголошень поповнюється новими вигідними пропозиціями, серед яких напевне вдастся знайти усе необхідне для агробізнесу.

Під час купівлі варто поцікавитись у продавця наявністю гарантії та терміном її дії, а також поцікавитися доступністю запчастин до обраної моделі.

Якщо планується зустріч із продавцем, вато оцінити, у яких умовах зберігається техніка. При огляді агрегата варто звернути увагу на наявність видимих дефектів, тріщин, деформацій рами та несучих елементів. Також має сенс перевірити комплектність техніки, оскільки додаткові запчастини, наприклад висівні диски, можуть коштувати майже стільки, скільки і сама машина.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber