1. Новини Закарпаття

Кран-балка для автомайстерні

У кожній автомайстерні, де доводиться піднімати та переміщати важкі громіздкі автозапчастини, а також ремонтовані машини, для цієї мети використовують різні види вантажопідйомної техніки. Найчастіше власники бізнесу зупиняють свій вибір на ручному або електричному талі, іноді – вирішують купити кран-балку.

Вибір кран-балки для автосервісу доцільний як правило, тільки у разі, якщо мова йде про велике приміщення, де є необхідність у ході технологічного процесу переміщати вантажі на значні відстані. Адже кран-балка являє собою досить складну конструкцію, в котрій головним компонентом виступає таль, який в невеликих майстернях використовують окремо.

А у кран-балці таль підвішується на прогоновому мосту, при цьому він може уздовж цього моста пересуватися. Сам міст складається з головної балки із закріпленими на його торцях кінцевими балками з колесами, що забезпечують переміщення всієї мостової конструкції по крановим коліях (рейках). Рейки, у свою чергу, закріплюються або на спеціально зведених опорах (звідси назва - опорна кран-балка), чи надійно кріпляться до капітальних перекриттів автомайстерні (тоді це - підвісна кран-балка).

Варто відзначити, що в авторемонтних майстернях у більшості випадків встановлюють кран-балки підвісні, а не їх опорні аналоги. Пояснюється це тим, що зведення опор здорожує вартість крана у цілому; крім того, опори віднімають частину корисної площі, захаращують її, й утворюють так звані «мертві» зони. Установка опорної кран-балки у майстерні виправдана тільки у разі, якщо доводиться працювати з досить важкими вантажами (понад 10 тонн) або ж якщо немає можливості надійно прикріпити рейки до перекриттів будівлі.

Вибирати електричну модель або ручну - кожен власник автосервісу вирішує сам. Адже цілком очевидно, що електрична кран-балка з тельфером набагато потужніше та продуктивніше у порівнянні з ручним аналогом, який приводиться до дії за допомогою механічного приводу та укомплектований ручним талем. Зате і ціна її значно вище, дорожче обслуговування і ремонт, плюс постійні витрати на оплату електроенергії тощо.

Ще кілька порад щодо вибору кран-балки. Найкраще вибирати таку модель, вантажопідйомність якої на 15-20% перевищує граничну вагу вантажів, з якими доведеться працювати. Взагалі, найоптимальніший варіант - не купувати готову кран-балку, а замовити її виготовлення на солідному заводі - виробнику кранової техніки, де все зроблять у найкращому вигляді, з урахуванням усіх особливостей вашої майстерні та організації технологічного процесу в ній.

Наприклад, можна замовити кран-балку на Київському заводі підйомно-транспортного устаткування, де готові не тільки її виготовити, а й доставити на місце експлуатації, а також змонтувати із наданням відповідних довгострокових гарантійних зобов'язань.

Подробиці можна дізнатися на сайті КЗПТО за адресою - https://kzpto.com.ua