1. Новини Закарпаття

Який слуховий апарат купити для літньої людини

З втратою слуху можна зіткнутися в будь-якому віці. Проблема може виникнути через хворобу, травми або поганої спадковості. Якщо почав пропадати слух, потрібно звернутися до лікаря. Можна придбати якісні слухові апарати від Ортосалона, щоб повернутися до нормального способу життя. Пристрої підсилюють звук, тому людина починає краще чути. Подібні прилади не рятують від глухоти, але дозволяють пацієнтові краще розрізняти звуки.

Які бувають слухові апарати

Зараз зустрічаються різні моделі, тому можна вибрати найбільш підходящий варіант. Доведеться ознайомитися з видами і вирішити, який з них найкраще підійде конкретному пацієнту.

Основні типи:

  • Цифрові пристрої. Вони вважаються більш прогресивними і сучасними. Дуже добре підходять для людей будь-якого віку, при цьому не важливо, який ступінь глухоти. Пристрої дозволяють коригувати слух, а також вони пригнічують сторонні шуми. Їх зручно використовувати при глухоті.
  • Аналогові. Це більш дешеві моделі, які найчастіше купують люди похилого віку. Пристрої підсилюють все звуки, що надходять із зовнішнього світу. Мінус в тому, що аналогові прилади не вміють придушувати шуми.

Варто врахувати, що пристрої також відрізняються в залежності від провідності звуку. Є повітряна передача. В цьому випадку посилюється мова, яка надходить в мікрофон. Після цього у вушний канал передається гучний звук через навушник.

Кісткова провідність теж часто використовується. Пристрій підходять, якщо є порушення просування звуку. Апарат здатний передавати виключно вібрацію. Можна вибрати будь-яку модель на Ортосалоне, а потім почати її використовувати. Головне, щоб людині було комфортно ходити з апаратом.

Додаткові функції

Незважаючи на те, що більшість цифрових слухових апаратів автоматично підлаштовуються під акустичну обстановку, багато апаратів дають можливість самостійного регулювання гучності, перемикання додаткових програм. Програма - це режим роботи слухового апарату для специфічних умов (галаслива обстановка, перегляд телевізора, прослуховування музики і т.д.). Управління слуховим апаратом може здійснюватися кнопками або перемикачами, розташованими на корпусі або за допомогою пульта управління.

Поради щодо вибору пристрою

Перш ніж купувати апарат, потрібно звернутися до лікаря. Він повинен визначити ступінь глухоти і підказати, який апарат краще всього підійде. Важливо купувати пристрої від перевірених фірм. В цьому випадку не доведеться стикатися з частими поломками.

Людина повинна вирішити, чи потрібно йому непомітне пристрій. Існують невеликі апарати, які не видно оточуючим. Можна придивитися до внутріканального і внутрішньовушних моделям.

Головне - правильно використовувати слуховий апарат, щоб не виникло проблем. Прилад можна надягати кожен день, щоб було простіше підтримувати контакт з оточуючими людьми.