1. Новини Закарпаття

У Львові відновлять легендарну мозаїку

Ремонт квартир під ключ у Львові можна проводити в будь-який час, навіть взимку, оскільки всі основні роботи проводяться в приміщенні. А що робити якщо потрібно провести ремонт на відкритому просторі? У Львові розпочали відновлювальні роботи з ціллю реставрувати одну з найбільш відомих мозаїк в місті – «Море і риби». Це робота знаменитого народного художника В. Патики.

Реставрація їй була потрібна через необережне ставлення забудовника з вини якого цей витвір мистецтва було зруйновано. Але оскільки мозаїка була важливою частиною міста, Львівська міська рада, посилаючись на слова заступника мера А. Москаленка, розпочала реставраційні роботи.

Перший етап був розпочатий 3 вересня фахівцями в даній галузі. Найперше команда провела заміри та обстеження об’єкту, щоб визначити його стан і вирішити які роботи проводити. Далі залишилось розробити план дій і їх послідовність. Наступним етапом стало встановлення саркофагу в вигляді спеціального накриття, що повинне захистити роботу від негативних чинників. Таке рішення дозволило працювати в будь-яку погоду, навіть під час дощу або заморозків. Це досить актуальне рішення, враховуючи що осіння і зимова пора може підкинути будь-які погодні сюрпризи.

Якщо вірити даним адміністрації, мозаїку повинні повністю відновити протягом двох чи трьох місяців. Фінансування відновлювальних робіт проводиться не з кишені жителів міста, а від компанії-забудовника, з вини якої і виникла потреба в реставраційній роботі. Тому повне відновлення мозаїки залишається лише питанням часу. Для цього використовуються новітні технології. В тому числі, 3D-візуалізація, збережені креслення та інша інформація. Автентичність вдасться зберегти завдяки тому, що більш як 70% всіх деталей – це частини від рідної мозаїки. До того ж реставрацію буде координувати син автора.

Можливість використання елементів мозаїки є не лише в архітектурі міста, але і в дизайні приміщення. Але потрібно розуміти що не всі різновиди розглянутого мистецтва будуть виглядати доцільно. Сьогодні існує безліч видів мозаїки, яка відрізняються матеріалами, кольоровою гамою, експлуатаційними характеристиками. Таке розмаїття дозволяє обрати саме той варіант, який би максимально якісно вписувався в ваш інтер’єр.

З цього приводу можна звернутись за послугами компанії fullhouse.lviv.ua. Спеціалісти зможуть виконати роботу практично будь-якої складності. Наприклад, зробити мозаїку з металевих частинок, скла, дзеркала, каменю, кераміки, дерева і не тільки. Тому якщо хочете насолоджуватись красивими видами не лише на вулиці, але і в приміщенні, є можливість організувати ремонт з такими оригінальними деталями.