1. Новини Закарпаття

Як успішно вступити до престижного ВНЗ Польщі?

Більш ніж 35 тисяч українців на сьогоднішній день навчається в університетах Польщі у Варшаві, Вроцлаві, Кракові та інших містах. Чому українці так охоче обирають ВНЗ цієї країни? Перш за все, за хорошу якість підготовки та подальші перспективи працевлаштування у ЄС. До того ж, польську мову набагато легше освоїти, аніж словацьку або чеську. Демократичними можна назвати й ціни, які пропонують польські освітні заклади. У статті ми детальніше зупинимося на ціновому питанні, на виборі найпрестижнішого університету, а також на особливостях вступу. Якщо ви оберете, наприклад, вступ у Варшавський університет, тоді можете звернутися за детальною консультацією на Проект Освіта без кордонів. Найсвіжішу інформацію щодо вступу, документів, оформлення візи ви зможете дізнатись у фахівців цього проекту.

Які університети є найпрестижнішими?

Для того, щоб це дізнатися, варто пошукати в Інтернеті рейтинг ВНЗ Польщі Perspektywy. Що враховує цей рейтинг? Практично усі аспекти діяльності університету: не лише умови навчання студентів та наукову діяльність, але й престиж серед роботодавців, міжнародні зв’язки, інноваційність та інші показники. Які ж університети входять в 5-ку лідерів? Серед них, згадно рейтингу за 2019 рік, – Uniwersytet Warszawski, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, відомі ВНЗ Uniwersytet Jagielloński та Politechnika Warszawska, а також Університет Адама Міцкевича в Познані. Що стосується медичної освіти, то лідером серед спеціалізованих закладів освіти є Гданський медичний університет. Переглянувши рейтинг, ви зможете швидко зорієнтуватися, у який з університетів краще вступити.

До того ж, перелік спеціальностей у ВНЗ Польщі ширший, аніж у вітчизняних закладах вищої освіти. Тому варто спершу подивитись, які спеціальності цікаві абітурієнту, які фахівці будуть потрібні на ринку праці через 5 років і в подальшому. Варто думати й про подальші перспективи після закінчення університету.

Які документи потрібно подати?

Нагадаємо, що для вступу потрібно лише подати документи, вступних екзаменів немає! Екзамени здають лише ті абітурієнти, які хочуть вчитися на медика та на творчих спеціальностях, а також та молодь, яка має карту поляка та претендує на безкоштовну освіту в Польщі. Якщо ви не маєте такої карти, тоді подаєте лише регламентований перелік документів.

Серед основних документів, які вимагають польські заклади вищої освіти:

  • оригінал свідоцтва про повну загальну середню освіту + додаток;
  • медична довідка;
  • сертифікат про знання польської або англійської мови;
  • фотографії абітурієнта;
  • ксерокопії паспортів та свідоцтва про народження.

Обов’язково уточніть цей перелік в університеті, до якого будете вступати. Наприклад, на сайті Варшавського університету ви знайдете необхідну інформацію польською та англійською мовами.

Ціни

Одразу наведемо приклади. Навчання у Варшавському університеті коштує від 2 тис. євро на рік, у Краківській академії Моджевського – від 1,1 тис. євро, у Люблінській політехніці – від 1 тис. євро. Мінімальна ціна – 800 євро на рік. Навчання в Польщі на медика буде коштувати дорожче. Для прикладу, ціни у Варшавському медичному університеті починаються від 6 тис. євро за рік. Студенти вчаться в середньому 3 роки на бакалавраті та 2 роки на магістратурі, медики навчаються довше, залежно від спеціальності.