1. Новини Закарпаття

Шеврони, нашивки, патчі - в чому відмінність?

Почнемо з того, що ж спільного у цих елементів. Все це вишиті окремі елементи, які кріпляться переважно на одяг.

А чим же вони відрізняються? В основному, призначенням.

Шевронами спочатку називалися відзнаки V-подібної форми, які використовувалися в геральдиці, архітектурі, військовому спорядженні. У сучасному світі шеврони - це нашивки на одяг або обмундирування, покликані позначити приналежність до корпорації, військового відомства, роду військ. Зазвичай кріпляться на рукавах або погонах.

Однак, можна зустріти абсолютно будь-яке зображення під назвою шеврон - це і герої мультфільмів, черепа, тварини і різні клубні відмінності - клуб володарів бороди, клуб рибалок і т.п.

А ось правильна назва вишитих елементів всіх можливих сюжетів і зображень - це нашивки. Призначень у нашивок, власне, два - прикраса одягу, сумок, взуття, іграшок і спосіб ідентифікації - нашивки спортивних клубів, фан-клубів, автолюбителів, а також патріотичні нашивки у вигляді гербів і прапорів.

Ще одна назва, яка хоч і рідко, але зустрічається - патчі. По суті, це та ж нашивка, але на клейовій основі. Спосіб приклеювання не знайшов широкого поширення через ненадійність кріплення. Найпоширеніший метод - це пришивання. Використовується, якщо зображення не вимагає частого демонтажу. Якщо заміна може бути частою, то застосовують велкро-скотч, так звану «липучку», одна частина якої пришивається до одягу, а друга безпосередньо до нашивки або шеврону.

Але незалежно від назви і способу кріплення, вироби повинні бути якісними і довговічними. Тому практично в 99% випадках їх виконують за допомогою комп'ютерної вишивки. Завдяки тому, що вишивка наноситься на тканину в розкрої і потім зображення вирізається, такий спосіб є більш економним у порівнянні, наприклад, з вишивкою на футболці, де кожен виріб потребує окремого закріплення і настройки вишивальної машини.

У компанії Іннетте вишивають будь-які види нашивок, шевронів і патчів, без обмеження по кольорам та розміру. Використання якісних німецьких ниток забезпечує яскравий зовнішній вигляд і довговічність у будь-яких, навіть екстремальних умовах.