1. Новини Закарпаття

Самостійна організація весілля

Весільні клопоти – важке випробування для кожної нареченої. Вони можуть стати причиною зайвих переживань, стресів, а іноді і нервового зриву. Часто саме підготовка до такого важливого дня, як весілля, лякає пару більше за все, і навіть стає причиною сварок. Однак є спосіб полегшити собі життя, насолодитися періодом перед весіллям і такою бажаною роллю нареченої. Найкраще рішення – вчасно скласти розумний план співпраці з підрядниками та вибір професіоналів на весілля.

Крок перший

Візьми листок паперу та створи докладний список людей, які можуть допомогти тобі із підготовкою. Працюючи над списком, відштовхуйся від задач та їх першочерговості. Врахуй також затребуваність підрядників. Якщо ти хочеш гарантовано домовитись з певним фотографом або ведучим, тоді повідом їм дату весілля якомога раніше, щоб у твій особливий день вони не були зайняті.

У будь-якому випадку із датою весілля потрібно визначитися якнайскоріше. За необхідності у виборі дати весілля можна керуватися графіками тих людей, без яких ти не можеш уявити весілля, наприклад, улюбленого музиканта або ж дизайнера.

Перший пункт після підрядників – місце проведення весілля. Саме місце допоможе тобі обрати декор, стиль, квіти, а іноді навіть сукню. Коли ти вирішиш, де буде відбуватися свято, і складеш весільний бюджет, можеш починати пошук координатора на весілля. Досвідчений організатор повинен вникати у процес від самого початку, і бути у курсі усіх твоїх бажань, мрій і планів щодо дня весілля. Саме цей підрядник найчастіше допомагає у пошуках інших потрібних тобі людей.

Без кого не обійтись

Мрія дівчини про те, як буде проходити її весілля, часто починається з шикарної сукні. Тому з перших днів підготовки до весілля, наречена задумується про пошук підходящого вбрання. Дизайнер сукні повинен обов’язково бути у твоєму списку підрядників, якщо ти не знайшла ідеальний варіант у магазині.

Для багатьох наречених одним з атрибутів ідеального весілля є весільні фотографії. Тому пошуки фотографа краще не відкладати.

У список також додай тих професіоналів, які відповідають за декор і твій власний стиль. До них належать стилісти, декоратори, флористи. Постарайся не затягувати із вибором музичного оформлення та домовленостями із групою, діджеєм, ведучим. Набагато простіше визначитися із дизайнером, який зробить для вас запрошення, а також з кондитером, відповідальним за десерт та весільний торт. З цими професіоналами легше домовитися про час, оскільки вони працюють з кількома подіями одночасно. Потурбуйся також про оренду необхідної апаратури для організації виступів, деталей для банкету, реквізиту для розважальної програми.

Як не помилитися

Обов’язково влаштуй особисту зустріч із підрядниками. Тільки під час реального спілкування ти зможеш зрозуміти, наскільки тобі підходить ця людина, і чи зможеш ти їй довіряти. Ваші ідеї та бажання можуть не співпадати повністю, але задача підрядника вислухати тебе, щоб запропонувати свої варіанти, виходячи з твоїх потреб. У процесі комунікації у вас виникне спільна концепція, підкріплена досвідом професіонала і твоїм баченням. Зі свого боку тобі слід прислухатися до думки спеціаліста, який має справу з весіллями ледь не щодня. Але ні в якому разі не забувай про те, що весілля твоє – а отже саме твої ідеї мають бути втілені якнайкраще.

Безпека понад усе

Не довіряй людям на словах! Контракт обов’язково має бути підписаний перед початком співпраці з підрядниками. Не давай гроші у якості авансу, не закріпивши ваші домовленності документально.

Оформлюючи конракт памятай що

- послуги потрібно прописати по пунктам, враховуючи дати, час, ціни, умови, імена

- усі пункти мають бути максимально зрозумілими тобі, а усі питання мають бути узгоджені до моменту підписання договору

- форс-мажор і контакти на випадок непередбачуваної ситуації потрібно вказати у контракті

- у кожному договорі такого зразка необхідно зазначати пункт про його розірвання, ймовірні порушення сторонами, наслідки порушень

Вирішуємо проблему без стресу

Існує цілий перелік проблем, які часто виникають у наречених із підрядниками. Головна причина для сварки – неякісна робота. Перед тим як писати скарги, публічні негативні відгуки, або ж розірвати договір, поговори з підрядником прямо, чітко виклавши суть претензій. Коли емоції вщухнуть, спокійно спитай себе, наскільки обгрунтоване твоє невдоволення. Якщо компроміс знайти не вдалось, не зволікай із заміною спеціаліста. При розірванні контракту тобі ймовірно доведеться сплатити штраф. Але іноді саме такий крок врятує тебе від зайвого нервового напруження.

Вдячність

Коли твоє ідеальне весілля відбулось, не забувай про тих, хто допоміг тобі втілити мрію. Поділись відгуками, знімками, приємними враженнями із підрядниками, які так старалися зробити вашу пару щасливою. І нехай не тільки цей день, але й твоє подальше життя проходить без негативу та стресу.