1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Хлібні культури світу

167
Без регіону (не видаляти!)

Хлібні культури світу

Звичайний хліб містить борошно, сіль, розпушувач і рідину. Борошно не завжди виготовляється з пшениці, але саме такі вироби містять клейковину, що забезпечує стійкість структури більшості дріжджових хлібів. Дріжджі можуть бути культивованими або дикими, як, наприклад, у заквашених хлібах.

Традиційний дріжджовий

Більшість виробів, які ви собі уявляєте, коли думаєте про хліб, − це традиційний, вирощений на дріжджах, наприклад, сендвіч-хліб, житній, багет, італійський та булочки з корицею.

Ця традиція має європейські корені та поширилась по всьому світу. Ось чому мексиканський солодкий хліб дуже схожий на японський динний. В'єтнамський демонструє сильний французький вплив завдяки історії країни. Булочка, яка використовується для всесвітньо відомого сендвіча «бань мі», дуже схожа на багет, але при цьому виготовляється з рисового, а не пшеничного борошна, як ми звикли.

До цього типу відноситься більшість українських хлібобулочних виробів. Основні вимоги, які до них висуває вітчизняний споживач, це смак, натуральність, якість та безпека. Цим параметрам повністю відповідає продукція ПАТ «Івано Франківський хлібокомбінат», яку ви знайдете на поличках продовольчих магазинів регіону.

Швидкі хліби

На відміну від хлібобулочних виробів, вирощених на дріжджах, у швидкому хлібі використовуються хімічні розпушувачі на основі харчової соди. У результаті чого їх склад більше нагадує рецепт торта, ніж дріжджової хлібини. Це не дивно, бо обидва продукти містять багато однакових інгредієнтів. Швидкі хліби виникли як необхідність. Кухарі не хотіли витрачати даремно фрукти або горіхи, які залишались після виготовлення інших страв, тому кидали їх у швидке рідке тісто. Банановий, гарбузовий і всілякі фруктові та горіхові хліби швидкого приготування з’явилися з цієї необхідності й ощадливості по всій Америці та Європі.

Хліби-коржі

Сімейство коржів включає:

  • піта;
  • роті;
  • наан;
  • інжера;
  • крекери.

Піта є середземноморським продуктом та має форму, яка робить його ідеальним для бутербродів. Ви також можете спробувати його із різними соусами, такими як хумус або баба ганудж.

Роті та наан родом із Пакистану та Індії. Вони можуть бути звичайними, приправленими спеціями або фаршированими.

Інжера − м'який коржик, типовий для ефіопської та ерітрейской кухні. Якщо ви споживаєте їжу цього регіону, використовуйте її замість посуду для інших страв на столі.

Крекери є найбільш твердими із коржів, ви можете насолоджуватися ними споживаючи окремо або разом з будь-якими іншими продуктами. Крекери різних типів популярні у більшості країн нашої планети.

Хліб на основі водяного тіста

Авторка Івонн Чен опублікувала книгу під назвою «Доктор хліба 65 С» у 1990-х роках. Нею вона перевернула світ випічки в Азії. Зайдіть у будь-яку китайську, японську, корейську, в'єтнамську або філіппінську пекарню, і ви майже гарантовано побачите хліб, виготовлений методом замішування водяного тіста, який популяризувала Чен. Він має м'яку, пухнасту та ніжну текстуру. Такий спосіб дозволяє зберігати хліб вологим та свіжим протягом декількох днів без використання консервантів − на відміну від традиційних європейських рецептів.

Це, звичайно, далеко не всі варіанти рецептів. Оскільки світ стає все менш ізольованим, ви зможете знайти безліч інших прикладів світових хлібних культур, які впливають один на одного.

«Джерело: hlibinvest.com.ua»

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber