1. Новини Закарпаття

Дизельні електростанції - типи і різновиди

Автономне електропостачання давно стало нормою для багатьох виробничих, комунальних і навіть побутових об'єктів. Дизельні генератори приходять на виручку там, де немає можливості підключитися до центральної електромережі. Їх використовують також в якості резервного живлення на виробництвах, що вимагають строго безперервної роботи. Це оптимальне і, по суті, єдине надійне рішення проблеми енергопостачання.

Більш потужним підвидом генератора електроенергії є дизельна електростанція. Це особлива категорія засобів автономної подачі електричної енергії, здатних видавати величезні потужності і забезпечувати харчування цілих населених пунктів. Хорошим прикладом є дизельні електростанції Далгакиран, що працюють в діапазоні від побутових значень 1 кВт до значних виробничих показників в більш ніж 2000 кВт.

Типи по потужності

Як і будь-яке інше обладнання, пов'язане з генеруванням енергії, дизель електростанції можна розділити на 3 категорії по видаваної потужності.

1. Малопотужні

Це системи побутового використання. Вони призначені для аварійного живлення житлової квартири. Діапазон потужності зазвичай становить 1-10 кВт.

2. Середньопотужні

Більш продуктивні генератори здатні забезпечувати аварійним і постійним електропостачанням великі приватні будинки з насосом для свердловини, а найпотужніші з них - навіть невеликі установи. Діапазон потужності становить 15-100 кВт.

3. Високопотужні

Високопотужні електростанції призначені для резервного і постійного забезпечення електроенергією житлових будинків, великих виробництв, стратегічних об'єктів, а також цілих селищ. Максимальна потужність таких дизель станцій може досягати більше 2 тис. КВт.

Типи за кількістю фаз

Відомо, що розетки є однофазні і трифазні. Відповідно і виробляється генератором електроенергія також укладається в цей канон.

Однофазні електростанції виробляють струм напругою 220 В і використовуються для живлення побутових пристроїв.

Трифазні електростанції генерують струм напругою 380 В і в основному забезпечують харчування промислового устаткування.

Різновиди за типом двигуна

Всі генератори мають двигун, що забезпечує його роботу. Двигун може бути 2-х типів - синхронним і асинхронним.

Синхронний двигун забезпечує найбільш стабільну напругу. Така електростанція генерує струм кращої якості і гарантує надійну роботу підключеного обладнання.

Асинхронний двигун підходить для організації безперебійного освітлення або зарядки акумуляторів. Такий генератор надійніший, але видає нестабільна напруга.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська